حکم دادگاه هلندی درمورد سقوط بوئینگ مالزی صادر شد

© Sputnik / Andrei Steninحکم دادگاه هلندی درمورد سقوط بوئینگ مالزی صادر شد
حکم دادگاه هلندی درمورد سقوط بوئینگ مالزی صادر شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده دائم روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا حکم دادگاه هلندی در رابطه با پرواز MH17 را "محاکمه کاملا" سیاسی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، الكساندر لوكاشویچ نماینده دائم روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: مسکو دادگاه هلند در رابطه با سقوط بوئینگ (پرواز MH17) در ژوئیه ۲۰۱۴ در دونباس را یک "محاکمه عمیقاً سیاسی" می داند.

روزنامه نگار هلندی اسناد اطلاعاتی درباره سقوط MH17 را منتشر کرد - اسپوتنیک ایران
روزنامه نگار هلندی اسناد اطلاعاتی درباره سقوط MH17 را منتشر کرد

شما می دانید که هلندی ها و محققان روند دادگاهی را در روز نهم آغاز کردند که به نظر ما این روند عمیقاً سیاسی شده است.

روسیه از مشارکت در تحقیقات به حالت تعلیق درآمده، اگرچه با مقامات تحقیقات همکاری نزدیکی داشت و تمام اطلاعات لازم را ارائه می داد.

بنابراین، ما اعتقاد داریم که آن مراحل دادرسی که به راه انداخته اند، به نوعی محاکمه سیاسی است که هیچ ارتباطی با یک تحقیق حرفه ای ندارد. این یک سیاسی کاری قوی است، بحث و گفتگوی حرفه ای در مورد این موضوع کار نمی کند و بعید است که کار شود، زیرا ما کاملاً تعصب شرکت کنندگان در این تحقیق را درک می کنیم.

بدون روسیه، به سادگی هیچ فرصتی برای چشم انداز واقعی وجود ندارد. روسیه وظیفه خود را انجام داده است و ما به وضوح تأکید کرده ایم که تعهدات تحت قطعنامه شورای امنیت مربوطه برای همکاری با یکدیگر برای یافتن حقیقت تأیید شده است. در واقع، این یک فاجعه وحشتناک بود که باید به صورت حرفه ای و عمیق، خارج از پیرامون سیاسی مورد بررسی قرار گیرد.

جلسه دادگاه در مورد سقوط هواپیمای مالزی به شماره پرواز MH17 روز دوشنبه در مجتمع حفاظت شده شیپول برگزار شد.

چهار نفر در این پرونده درگیر هستند؛ نام ایگور گیرکین، سرگئی دوبینسکی، اولگ پولاتوف اتباع روسیه و لئونید خارچنکو تبعه اوکراین به چشم می خورد.

در این جلسه، ورد فردیناندوس دادستان هلندی گفت كه دادستانی داده هایی را كه روسیه در مورد سقوط پرواز MH17 در شرق اوکراین ارائه داده است، بررسی كرده است.

علاوه بر این، قاضی دادگاه لاهه ماریا کنیف، که مسئولیت کار با رسانه ها را برعهده دارد، گفت که مطالب روزنامه نگار هلندی درباره عدم حضور سیستم "بوکوف" در منطقه سقوط MH17 توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، در صورتی که بخشی از آن مورد اعتماد باشد، می توانند به پرونده ضمیمه شوند.

فردیناندوس همچنین روسیه را متهم به مانع تراشی در تحقیقات در مورد سقوط MH17 در شرق اوکراین کرد و همچنین شواهد و مدارکی ارائه نکرد.

در همین زمان، پیشتر فدراسیون روسیه داده ها را به طرف هلندی منتقل کرد، که دادستانی هلند خود نیز اوایل روز دوشنبه به آن اعتراف کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала