کاهش ۲۰ میلیون لیتری مصرف بنزین در ایران

© Sputnik / Siavash Sobhgahi کاهش ۲۰ میلیون لیتری مصرف بنزین در ایران
کاهش ۲۰ میلیون لیتری مصرف بنزین در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
میانگین مصرف‌ بنزین ایران در ۱۶ روز نخست اسفندماه ۹۸ به حدود ۷۲ میلیون لیتر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد، بر اساس گزارش‌های میانگین مصرف روزانه بنزین در ایران پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت (۲۴ آبان‌ماه ۹۸)، ۹۵ میلیون لیتر در روز بود که پس از اجرای طرح با ۲۰ میلیون لیتر کاهش به ۷۵ میلیون لیتر در روز رسید.

سهمیه نوروزی بنزین در پس زمینه کرو‌ناویروس! - اسپوتنیک ایران
سهمیه نوروزی بنزین در پس زمینه کرو‌ناویروس!

این در حالی است که کاهش پلکانی مصرف بنزین با شیوع ویروس کرونا و در پی آن خانه‌نشین شدن مردم و کاهش محسوس تردد خودروها، در ۱۶ روز نخست اسفندماه به رقم مصرف حدود ۷۲ میلیون لیتر در روز رسید و انتظار می‌رود این روند با توجه به محدویت‌هایی که برای سفرهای نوروزی اعمال شده است، همچنان ادامه یابد.

از سوی دیگر باتوجه به انتشار ویروس کرونا در ایران باید گفت به‌رغم کاهش ترددها و خلوت‌تر شدن خیابان‌ها انتظار می‌رود تا با توجه به ابلاغیه‌های صادر شده از سوی شرکت ملی پخش، توجه خاص‌تری نسبت به نحوه سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه سوخت چه از سوی جایگاه‌داران و چه از سوی مردم صورت بگیرد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که به‌ تازگی از سوی شرکت‌ ملی‌ پخش‌ فرآورده‌های‌ نفتی ایران صادر شده است، سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجادشده به‌ منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا یا باید با استفاده از دستکش اقدام به سوخت‌گیری کنند، یا به اپراتورهای جایگاه اجازه این کار را بدهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала