افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا

© Viktor Melnik / ایالت کالیفرنیا
 ایالت کالیفرنیا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
در آمریکا 21 نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ان بی سی»، تا کنون بیش از 500 نفر در آمریکا به کروناویروس مبتلا شده‌اند. تعداد فوتی ها بر اثر ابتلا به این ویروس 21 نفر اعلام شده است.

پیشتر مقامات چندین ایالت آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور،وضعیت فوق‌العاده اعلام کردند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

ظریف: تروریسم اقتصادی آمریکا با تروریسم پزشکی پیوند خورده است - اسپوتنیک ایران
ظریف: تروریسم اقتصادی آمریکا با تروریسم پزشکی پیوند خورده است

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران در هجدهمین روز از شیوع ویروس کرونا در کشور، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 5823 هزار نفر رسیده و 145 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. همچنین 1669 نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 100 هزار نفر گذشته و به 103946 نفر رسیده است. از این میان 58529 نفر سلامتی خود را بازیافته و 3524 نفر جان خود را از دست داده‌اند.. تا ظهر روز 2 ماه مارس تعداد مبتلایان در 18 کشور اتحادیه اروپا 2100 نفر و تعداد فوتی‌ها 38 نفر اعلام شده است.

نوع جدید ویروس کرونا با نام علمی «کووید-19» که ابتدا فکر می کردند نوع ناشناخته ای از ذات الریه (سینه پهلو) است، از دی ماه گذشته در ووهان چین شیوع یافت و از آن زمان تاکنون به بیش از 76 کشور جهان سرایت کرده و شیوع آن هنوز متوقف نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала