دلار به خاطر کرونا قرنطینه می شود

© Sputnik / Mihail Kutusov /  مراجعه به بانک تصاویر دلار
دلار - اسپوتنیک ایران
Telegram
بانک مرکزی آمریکا اطلاع داد که دلارهای مشکوک به ویروس کرونا قرنطینه می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، یکی از سخنگویان بانک مرکزی آمریکا اطلاع داد: دلارهایی که از کشورهای آسیایی وارد آمریکا می شوند، پیش از ورود به چرخه پولی این کشور به مدت لازم قرنطینه خواهند شد که این میزان بسته به آلودگی احتمالی اسکناس ها بین هفت تا ۱۰ روز به طول خواهد انجامید. این سیاست جدید از روز بیست و دوم فوریه امسال اجرایی شده است.

پیش از این سازمان بهداشت جهانی با ابراز نگرانی از انتشار کووید-۱۹ از طریق اسکناس خواسته بود تا حد امکان روش های پرداخت الکترونیکی جایگزین استفاده از وجه نقد گردد.

دلار به عنوان مهم ترین ارز جهانی دارای گردش بسیار بالایی است وتخمین زده می شود اکنون حدود ۱.۷۵ تریلیون دلار به شکل نقد در سراسر جهان در مبادله است. طبق اعلام بانک مرکزی آمریکا، بیشترین گردش دلار در کشورهای آسیایی صورت می گیرد.

در سال ۲۰۱۴ نیز یک تحقیق در دانشگاه نیویورک اعلام کرده بود که حدود ۳۰۰۰ نوع باکتری در اسکناس‌ها می‌توانند رشد کنند که برخی از آن‌ها قدرت بیماری زایی در انسان ها را دارند.

بانک مرکزی آمریکا تنها بانکی نیست که تصمیم به نابودی ویروس کرونا بر روی اسکناس ها را می گیرد، پیش از این نیز بانک های مرکزی چین و کره جنوبی از ضد عفونی کردن اسکناس ها پیش از ورود آن ها به چرخه پولی خبر داده بودند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала