افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی

© AP Photo / Greg Baker کره جنوبی
 کره جنوبی   - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-19» در کره جنوبی به 7000 نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش وزارت بهداشت کره جنوبی، با وجود کند شدن آهنگ  شیوع بیماری در کره جنوبی، اما تعداد مبتلایان به ویروس « کووید-19» به 7000 نفر افزایش یافته است.

تعداد مبتلایان به این بیماری تا ساعت 4 بعدازظهر روز 7 مارس 7041 نفر گزارش شد. بدین ترتیب طی یک روز تعداد بیماران 448 نفر افزایش یافت. 90 درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا همچنان در شهر جیونگسانگ شمالی که مرکز این ویروس اعلام شده است ادامه دارد.

خوراکی‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن - اسپوتنیک ایران
خوراکی‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن

رویهمرفته بر اثر ابتلا به این ویروس 49 نفر جان خود را از دست دادند. بیشتر افراد مسنی که بدنشان به دلیل بیماری های دیگر ضعیف شده بود. مرگ و میر در بین بیماران از سن 30 تا 49 سال فقط یک دهم درصد است و بالای 80 سال 6,3 درصد می باشد.

تعداد بهبودیافتگان افزایش یافته و اکنون 118 نفر بهبود یافته‌اند.  طی روز گذشته 10 نفر دیگر از مراکز درمانی ترخیص شدند.

نوع جدید ویروس کرونا با نام علمی «کووید-19» که ابتدا فکر می کردند نوع ناشناخته ای از ذات الریه (سینه پهلو) است، از دی ماه گذشته در ووهان چین شیوع یافت و از آن زمان تاکنون به بیش از 76 کشور جهان سرایت کرده و شیوع آن هنوز متوقف نشده است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین از 80 هزار نفر فراتر رفت ، 3012 نفر جان باختند و بیش از 52 هزار نفر نیز درمان شدند. براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان در خارج از چین در 76 کشور از 12.5 هزار نفر فراتر رفته است و 214 نفر نیز جان باختند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала