اعلام آمادگی حداکثری در مسکو در رابطه با کروناویروس

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر پایتخت روسیه
 پایتخت روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
شهردار مسکو فرمان رژیم آمادگی فوق‌العاده در رابطه با خطر شیوع ویروس کرونا در مسکو را به امضا رساند.

به گزارش اسپوتنیک، شهردار مسکو فرمان رژیم آمادگی فوق‌العاده در رابطه با خطر شیوع ویروس کرونا در مسکو را به امضا رساند.

مطابق با این فرمان، شهروندانی که به کشورهایی که موارد شیوع کروناویروس در آنجا به ثبت رسیده مسافرت کرده‌اند باید بازگشت خود به روسیه را اطلاع بدهند.

در این سند آمده است:«شهروندانی که از چین،کره جنوبی،ایتالیا، ایران،فرانسه، آلمان و اسپانیا و کشورهایی که اوضاع در آنجا در رابطه با شیوع این ویروس  وخیم است برگشته‌اند باید به مدت 14 روز از زمان ورود به فدراسیون روسیه در خانه بمانند».

ترامپ به رقیبش : انگشتان کثیفت را لیس نزن!  - اسپوتنیک ایران
پاسخ تند ترامپ به ادعای دمکرات ها درباره حمایت مسکو از وی

شهردار مسکو گفت:«هر روز هزاران نفر از سراسر جهان به مسکو سفر می کنند. شهر مسکو را می توان مهمترین «هاب ترانسپورتی» کشور دانست که نیمی از تمام مسافران هوایی و ریلی در این شهر در حال رفت و آمد هستند. هم‌اکنون وضعیت مرتبط با کروناویروس در شهر نسبتا آرام است».

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در 24 ساعت اخیر 2223 نفر در سراسر جهان مبتلا به کرونا شده اند. این ویروس همچنین به کشورهای جدیدی سرایت کرده است. شمار بیشتری نیز براثر این ویروس جان باخته اند.

ویروس کرونا روز به روز در حال گسترش در نقاط مختلف جهان است. سازمان بهداشت جهانی در گزارش روز 5 مارس خود اعلام کرد که تعداد کل مبتلایان در سراسر جهان به 93090 افزایش پیدا کرده است. چین به عنوان کانون ویروس بیشترین مبتلا را دارد. تعداد 80422  مبتلا در چین هستند و 12688 نفر هم سهم دیگر نقاط جهان هستند. بعد از چین، کره جنوبی و ایران بیشترین تعداد مبتلا را در جهان دارند و تعداد جانباختگان در این دو کشور از مرز 100 نفر گذشته است و هزاران نفر هم مبتلا شده اند. 3012 نفر جان باختند و بیش از 52 هزار نفر نیز درمان شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала