ابتلای ولیعهد ابوظبی به ویروس کرونا

© AP Photo / Sang TanМухаммеда Аль Нахайян
Мухаммеда Аль Нахайян - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک فعال حقوق بشری معروف امارات از ابتلای ولیعهد ابوظبی به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل العالم، منابع داخلی امارات امروز گزارش دادند که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی به ویروس کرونا مبتلا شده است.

رسانه‌های حوزه خلیج فارس به نقل از این منابع نوشتند که پس از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در امارات٬ نشست‌های ویژه‌ای برای بحث درباره مهار آن در این کشور برگزار شده است.

آیت‌ الله محسن حبیبی - اسپوتنیک ایران
آیت‌ الله محسن حبیبی به علت کرونا درگذشت

«عبدالله الطویل» فعال حقوق بشری معروف اماراتی در توییتر نوشت که اخباری از یک منبع خاص درباره قرنطینه شدن محمد بن زاید به دلیل ابتلا به کرونا نقل می‌شود٬ البته مقامات امارات درباره این خبر سکوت کرده و تا این لحظه بیانیه رسمی از آن منتشر نکرده‌اند.

این فعال اماراتی در مجموعه‌ای از توییت‌های خود ادامه داد که یک منبع در وزارت بهداشت این کشور افشا کرده که تعداد مبتلایان واقعی به ویروس کرونا در امارات چند برابر آماری است که تاکنون اعلام شده است.

نوع جدید ویروس کرونا با نام علمی «کووید-19» که ابتدا فکر می کردند نوع ناشناخته ای از ذات الریه (سینه پهلو) است، از دی ماه گذشته در ووهان چین شیوع یافت و از آن زمان تاکنون به بیش از 76 کشور جهان سرایت کرده و شیوع آن هنوز متوقف نشده است.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین از 80 هزار نفر فراتر رفت ، 3012 نفر جان باختند و بیش از 52 هزار نفر نیز درمان شدند. براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان در خارج از چین در 76 کشور از 12.5 هزار نفر فراتر رفته است و 214 نفر نیز جان باختند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала