دعوت روحانی از پوتین برای سفر به ایران

Telegram
رئیس جمهور ایران از ولادیمیر پوتین دعوت کرد در اجلاس سه‌جانبه « آستانه» شرکت کند که بزودی در ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، کاظم جلالی سفیر ایران در فدراسیون روسیه روز 3 ماه مارس اعلام نمود که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در گفتگوی تلفنی چندی پیش با ریاست روسیه، از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دعوت کرد در اجلاس سه‌جانبه « آستانه»  شرکت کند که بزودی در ایران برگزار خواهد شد.

چندی پیش رئیس جمهور ایران با اشاره به اهمیت بالای حل مسئله ادلب، تاکید کرده بود که موضوع ادلب با توجه به اجتماع تروریست های خطرناک و حفاظت از جان انسان های بیگناه ساکن در این منطقه بسیار پیچیده است، که از یک طرف باید جان انسان ها محفوظ بماند و از طرف دیگر تروریست ها باید ریشه کن شوند.

حمله به ماموران مرزی ترکیه، در نزدیکی مرز ایران - اسپوتنیک ایران
حمله به ماموران مرزی ترکیه، در نزدیکی مرز ایران

روحانی با اشاره به اهمیت ویژه همکاری های سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای حل مشکل سوریه در راستای تقویت روند آستانه، گفته بود که همکاری های سه جانبه در سطوح مختلف اهمیت ویژه ای دارد و همانطور که قبلا گفته شده، ایران برای میزبانی دور بعدی این اجلاس سه جانبه آمادگی دارد.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала