پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۱۰ روز دیگر

© AP Photo / Francisco Secoپنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۱۰ روز دیگر
پنتاگون: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۱۰ روز دیگر - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر دفاع آمریکا گفت براساس توافق صورت گرفته با طالبان، خروج نیروهای آمریکایی تا ۱۰ روز دیگر از افغانستان آغاز می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، دوشنبه‌ شب در کنفرانس خبری گفت: براساس توافقنامه صلحی که واشنگتن با طالبان امضا کرده است، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۱۰ روز دیگر شروع می‌ شود.

دکتر سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
تردید ایران نسبت به نیت آمریکا در رابطه با افغانستان

اسپر تاکید کرد که آمریکا ابتدا سطح نیروهای خود در افغانستان را تا ۸ هزار و ۶۰۰ نفر خواهد رساند و سپس  این روند را متوقف خواهد کرد تا وضعیت را ارزیابی کند.

وی با بیان اینکه اطلاعی از آغاز فیزیکی خروج نیروهای آمریکایی ندارد، تاکید کرد که به فرمانده نیروهای واشنگتن در افغانستان مجوز این اقدام را داده است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین درباره اقدام ترکیه در گشودن مرزهای خود با یونان برای مهاجران سوری که قصد عزیمت به اروپا را دارند، گفت که این اقدام مربوط به آنکارا است.

رئیس پنتاگون در خصوص درگیری اخیر میان ترکیه و ارتش سوریه تاکید کرد که آمریکا هیچ حمایت هوایی از آنکارا در این درگیری‌ ها نخواهد کرد.

طالبان روز دوشنبه به رغم امضای توافق صلح با آمریکا، با بیان اینکه مرحله کاهش خشونت پایان یافته است اعلام کرد عملیات طالبان علیه نیروهای افغان از سرگرفته شده است .

توافقنامه آمریکا و طالبان دهم اسفند ماه در دوحه امضا شد که براساس آن قرار است تا ۱۴ ماه آینده تمام نیروهای آمریکایی و پیمان ناتو از افغانستان خارج شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала