نخستین مرگ بر اثر کرونا‌ویروس در تایلند به ثبت رسید

© AP Photo / Xiong Qi / Xinhuaنخستین مرگ بر اثر کرونا‌ویروس در تایلند به ثبت رسید
نخستین مرگ بر اثر کرونا‌ویروس در تایلند به ثبت رسید - اسپوتنیک ایران
Telegram
در تایلند اولین مورد از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا‌ویروس به ثبت رسید.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه پاتایا نیوز با استناد به وزارت بهداشت این کشور، اولین مرگ در اثر عفونت کرونا‌ویروس را در تایلند را تائید کرد.

براساس این گزارش، یک شهروند 35 ساله تایلندی مبتلا به کرونا‌ویروس درگذشت. در اواخر ژانویه، پزشکان بیماری وی را عفونت تب دنگی تشخیص داده بودند و در اوایل فوریه، آزمایشات ابتلا به کرونا‌ویروس را نشان داد.

کرونا؛ در کشور همسایه چین چه می گذرد؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
کرونا؛ در کشور همسایه چین چه می گذرد؟

به گفته نمایندگان وزارت بهداشت، از ابتدا وضعیت بیمار "بحرانی" ارزیابی شده است. وی از اواخر ژانویه که تشخیص اولیه به وی داده شده، بیمارستان را ترک نکرده است.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.
سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.
تعداد مبتلایان آلوده در چین تاکنون از 79800 نفر فراتر رفته است، 2870 نفر جان باختند، بیش از 41600 هزار نفر نیز درمان شده اند.
موارد ابتلا در خارج از چین، براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، در 53 کشور جهان، شمار مبتلا‌شدگان از 6 هزار نفر فراتر رفته است و 86 نفر فوتی ثبت شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала