دادستان استانبول دستور بازرسی از اسپوتنیک ترکیه را داد

© Sputnikدادستان استانبول دستور بازرسی از اسپوتنیک ترکیه را داد+ویدیو
دادستان استانبول دستور بازرسی از اسپوتنیک ترکیه را داد+ویدیو - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس دستور دادستان کل استانبول، پلیس ترکیه بدون بیان علت به بازرسی از دفتر خبرگزاری اسپوتنیک پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس دستور دادستان کل استانبول، پلیس ترکیه بدون بیان علت به بازرسی از دفتر خبرگزاری اسپوتنیک پرداخت. ماموران پلیس ترکیه همچنین از درایوهای سخت کامپیوترهای آژانس کپی تهیه کردند.

ماکسیم دورنوف ​رئیس نمایندگی آژانس اسپوتنیک ترکیه گفت: پلیس در حال انجام بازرسی ها در دفتر اسپوتنیک در استانبول است، این دستور توسط دفتر دادستان کل کشور صادر شده است، آنها دلیل این جستجوها و بازرسی ها را اعلام نمی کنند."

پیشتر خبرگزاری اسپوتنیک در ترکیه گزارش داد: "ماموران پلیس امروز حدود ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه وارد دفتر خبرگزاری اسپوتنیک در استانبول شدند و درخواست ملاقات با نمایندگان این خبرگزاری را داشتند. در آن زمان فقط کارکنان وظیفه در دفتر حضور داشتند. پلیس اعلام کرد تا زمانی که با نمایندگان ملاقات نکند این خبرگزاری را ترک نخواهد کرد."

وزارت خارجه روسیه از مقامات ترکیه خواسته است كه در این شرایط مداخله كنند و امنیت روزنامه نگاران را تضمین كنند و به روشن شدن همه شرایط این حادثه كمك كنند. نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا در آزادی رسانه ها حمله به روزنامه نگاران و تهدیدات علیه آنها را محکوم کرد.

در اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: مسکو از مقامات ترکیه خواست که در حادثه حمله به کارکنان اسپوتنیک در ترکیه رسیدگی نموده و امنیت رسانه های روسی را تضمین نمایند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، گروهی از افراد به خانه ی کارکنان اسپوتنیک ترکیه که شهروند این کشور هستند، یورش برده و شعارهای تهدید آمیز سر دادند. آنها خبرنگاران را به خشونت های فیزیکی تهدید کردند و از آنها خواستند که فعالیت حرفه ای خود را خاتمه دهند. بر اساس اطلاعات وزارت خارجه از دیروز کارکنان اسپوتنیک در دفاتر پلیس ترکیه هستند. شرایط پیچیده تر شده است برای آنکه نمی توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

در این اطلاعیه آمده است: از مقامات ترکیه می خواهیم که در این شرایط مداخله نموده و امنیت نمایندگان رسانه روسی را فراهم کرده و در روشن شدن اوضاع کمک نمایند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала