وزیر بهداشت ایران: پیک اصلی کرونا در هفته آتی است، مردم وحشت نکنند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزیر بهداشت ایران: پیک اصلی کرونا در هفته آتی است، مردم وحشت نکنند
وزیر بهداشت ایران: پیک اصلی کرونا در هفته آتی است، مردم وحشت نکنند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفت که هفته نسبتا سختی در پیش رو داریم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سعید نمکی وزیر بهداشت ایران گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم.

یک مسافر ایرانی اولین مورد از عفونت کرونا را به بلاروس منتقل کرد - اسپوتنیک ایران
یک مسافر ایرانی اولین مورد از عفونت کرونا را به بلاروس منتقل کرد

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود همچنین با همکاری همه دستگاه‌ها و مدیرانی که در همه عرصه‌ها حضور دارند خیز بیماری را تحت کنترل قرار می‌دهیم مردم باید در جریان روند آتی بیماری باشند. به همین دلیل از مردم تمنا می کنم بیش از تر قبل همراهی کنند ودر کاهش آلودگی به ما کمک کنند و از ترددها خودداری کرده و هر دستوری را که ابلاغ می‌کنیم تبیعت شود.

وزیر بهداشت درباره تصمیمات این ستاد خاطرنشان کرد: مقرر شد در ترددها سخت‌گیری بیشتری اعمال می‌کنیم ما همچنان به قرنطینه شهرها اعتقاد نداریم اما درصدد هستیم کنترل بر ترددها را تشدید کنیم و افرادی که به مسافرت می‌روند این ترددها را به حداقل برسانند و با اطمینان کامل از اینکه مورد مشکوکی در بین آنها نیست سفر کنند اگر مورد مشکوکی ببینیم قطعا به قرنطینه می‌بریم ودر آنجا 14 روز نگهداری می‌شوند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران: با تشخیص 143 مورد از ابتلای قطعی به ویروس کرونا در روز جمعه، آمار مبتلایان به 388 نفر رسید. 73 نفر ظرف روزهای گذشته بهبود یافتند و 34 نفر فوت کرده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала