ابتلای تعداد زیادی از زندانیان در شرق چین به ویروس کرونا

© REUTERS / China Daily۱۷ شهروند چینی بازگشتی از ایران مبتلا به کرونا هستند
۱۷ شهروند چینی بازگشتی از ایران مبتلا به کرونا هستند - اسپوتنیک ایران
Telegram
زندانیان و زندانبانان در زندان رنچنگ در شرق استان شاندونگ چین بطور دسته جمعی به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند و تا 20 فوریه این بیماری 200 زندانی و 7 مامور انتظامی در این زندان را در بر گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه مقامات چین گفته می شو : "شیوع ویروس کرونا  در زندان رنچنگ در حوالی شهر جینینگ در استان شاندونگ رخ داده است ، از 20 فوریه آزمایش با استفاده از  اسید نوکلئیک در این زندان انجام شد که 207 مورد ابتلا را ثابت کرد."

2077 نفر مورد آزمایش قرار گرفتند که در نتیجه ابتلای 200 زندانی و هفت زندانبان به ویروس کرونا  معلوم شد. خاطرنشان می شود که مبتلایان از دیگران جدا شده و تحت معالجه قرار گرفته اند.

دولت استان شاندونگ گزارش داد که برخی از نگهبانان زندان در اوایل ماه فوریه علائم سرفه را داشتند و یکی از افسران زندان  12 فوریه به دلیل سرفه شدید قرنطینه شده و در 13 فوریه ابتلای وی به ویروس کرونا تأیید شد.

پس از آن مسئولان زندان و مقامات استانی بلافاصله اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع این بیماری در زندان رنچنگ ارا نجام دادند اما دیگر خیلی دیر شده بود. در رابطه با این حادثه ، جی ویجون ، رئیس اداره دادگستری استان شاندونگ از سمت خود برکنار شد.

تهیه  دستورالعمل ویژه مقابله با کروناویروس در تهران  - اسپوتنیک ایران
دستورالعمل ویژه مقابله با ویروس کرونا در تهران

در اواخر ماه دسامبر ، مقامات چینی از شیوع ذات الریه با منشا ناشناخته در شهر ووهان در استان هوبی این کشور خبر دادند. عامل ایجاد کننده این بیماری نوع جدیدی از ویروس کرونا تشخیص داده شد.  11 فوریه سازمان بهداشت جهانی به این بیماری نام کووید -19 داد.

21 فوریه ، تعداد مبتلایان به این بیماری در چین از 75 هزار نفر فراتر رفت .  2236 نفر فوت کردند و  18.2 هزار بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا درمان شده اند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ابتلای 5 نفر به ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و گفت: متاسفانه دو نفر از مبتلایان به کرونا فوت کرده‌اند و در حال حاضر دو نفر از مبتلایان به این بیماری در بیمارستان‌های قم و یک پزشک که از قم به اراک رفته بود، در بیمارستان این شهر در قرنطینه کامل به سر می‌برند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала