اوج اپیدمی کروناویروس چه زمانی خواهد بود؟

© Photo / 圖擷取自中國疾病預防控制中心 نوع جدید ویروس کرونا
 نوع جدید ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقامات چین زمان اوج اپیدمی ویروس کرونا را اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه منتشره سازمان بهداشت چین، اوج اپیدمی کروناویروس اواسط –اواخر ماه فوریه خواهد بود.

رئیس کمیته ویژه مبارزه با شیوع ویروس کرونا وزارت بهداشت چین در ادامه افزود:«تا ماه آوریل اوضاع اپیدمیولوژی در کشور به حالت ثبات برخواهد گشت».

اپیدمی بزرگ بیماری حیوانات  به اروپا رسید - اسپوتنیک ایران
اپیدمی بزرگ بیماری حیوانات به اروپا رسید

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала