گزارش و تحلیل

جنگ بیولوژیک آمریکا علیه چین

© Sputnik / Igor Zarembo /  مراجعه به بانک تصاویر جنگ بیولوژیک آمریکا علیه چین
جنگ بیولوژیک آمریکا علیه چین - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیا قبول دارید هر از گاهی مشاهده می کنیم در جهان ویروس های عجیب غریبی ظهور می کنند که به هیچ وجه از قبل شناخته شده نبوده اند و هزاران نفر قربانی این ویروس ها می شوند؟

قبلا هم در جهان مریضی هایی منتشر می شد اما این مریضی ها به نوعی طبیعی بود.

ماجرای جنگ های شیمیایی و بیولوژیک هم ماجرای بسیار دیرینه ای است که همیشه در جنگ ها از آن به صورت جسته گریخته علیه سربازان دشمن استفاده می شد، از مسموم کردن آب دشمن گرفته تا استفاده از تسلیحات غیر متعارف مانند اسید و یا مسموم کردن غذا ها و یا استفاده از قیر مذاب و ...

در زمان جنگ جهانی دوم آلمان نازی روی بسیاری از تسلیحات غیر متعارف کار کرد و بسیاری از این تسلیحات را روی اسرا تجربه کردند از سلاح های شیمیایی و گرفته تا سلاح های بیولوژیک، این را در فیلم ها زیاد دیدیم اما آنچه واقعیت دارد کشورهای دیگر هم همزمان دست به تولید این تسلیحات زدند.

در جنگ عراق و ایران هم اروپایی ها بسیاری از این تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک را در اختیار عراق قرار دادند تا با آن به ایرانی ها حمله کنند و طبیعتا داروهای این سلاح ها در اختیار اروپایی ها بود و آنها ملیاردها دلار از طریق فروش این تسلیحات و یا درمان آسیب دیدگان سود کردند.

بسیاری هم باور دارند ویروس هایی مانند ایدز و یا ابولا در آزمایشگاه های اروپا و یا آمریکا تهیه شده بوده و برای آزمایش روی میمون ها و سپس مردم آفریقا استفاده شد تا تسلیحات مورد نیاز توسط این دو ویروس تهیه شود و خوب طبیعتا کمپانی های اروپایی و آمریکایی با فروش داروهای مرتبط بتوانند ثروت های کلانی به دست بیاورند.

اما اینبار حدود ده یازده سال پیش آمریکایی ها فیلمی را در هالیوود ساختند که بر اساس آن ویروس کرونا در چین منتشر می شود و میلیون ها چینی کشته می شوند. سوالی که اینجا مطرح است این می باشد که آیا این فیلم فقط بر اساس تخیلات ساخته شده یا اینکه آمریکایی ها در آن زمان به فکر سلاحی بودند که توسط آن بتوانند با چین یک میلیارد و پانصد میلیون نفری مبارزه کنند. بسیاری باور دارند که چنین ذهنیتی در آمریکا وجود داشته و به همین دلیل این فیلم ساخته شده و طبیعتا همان ذهنیت است که منجر شده آمریکایی ها این ویروس را ایجاد کنند، امروزه هم رییس جمهوری ای در ایالات متحده سر کار آمده که از هیچ کار خلافی واهمه ندارد و با شیطان قرارداد بسته.

Здание Пентагона в США - اسپوتنیک ایران
چرا آمریکایی ها مواد بیولوژیک اتباع روسیه را جمع آوری می کنند؟

هیچ بعید نیست رییس جمهوری آمریکا در شرایطی که دشمنی شدیدی نسبت به چین دارد و آمریکا در رقابت اقتصادی در مقابل چینی ها کم آورده تصمیم گرفته چنین ویروسی را در چین پخش کند تا هم از نظر انسانی و هم از نظر اقتصادی ضربه مهلکی به چین بزند.

همچنین "ویلبور راس"، وزیر بازرگانی آمریکا در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به نقش ایالات متحده در شیوع این بیماری در چین اذعان کرد و گفت که شیوع کرونا در چین می‌تواند بازگشت مشاغل به ایالات متحده را تسهیل کند. امروزه چین که بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده کالا در جهان می باشد با نوعی تحریم بین المللی مواجه شده و بسیاری از کشورهای جهان این کشور را قرنطینه کرده اند از قطع پرواز هایشان به چین گرفته تا متوقف کردن رفت و آمد ها و حتی جلوگیری از سفر توریست های چینی و یا حتی متوقف کردن تردد کشتی های باری به چین.

بسیاری از شرکت های بین المللی هم تعاملات و یا حتی تولید خود در چین را متوقف کرده اند.

قطعا اگر آمریکایی ها می خواستند به همان نحوی که با برخی کشورهای دیگر مانند ایران برخورد کردند با چین برخورد کنند ماجرا برایشان بسیار سخت می بود، حال اگر نخواهیم بگوییم غیر ممکن. ظاهرا هم آمریکایی ها دیواری از دیوار خفاش ها کوتاه تر پیدا نکرده اند تا ماجرا را گردن سوپ خفاش چینی بیاندازند، علیرغم اینکه ممکن است این نوع غذا برای بسیاری غذای غیر متعارفی باشد اما باید توجه داشت که چینی ها چند هزار سال است که همین غذا را میل می کنند و اگر بنا بود این غذا چنین ویروسی را ایجاد کند قطعا جمعیت چین تا به حال به بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون نفر نرسیده بود و قطعا قبلا نیز باید شیوع پیدا می کرد.

پس اگر از زاویه دیگری به ماجرا نگاه کنیم امروزه آمریکا بیشترین سود را از این ماجرا به دست می آورد و آمریکایی ها به راحتی توانسته اند غول اقتصادی ای که رقیبشان بود را به راحتی در شرایط تحریمی قرار دهند، وبه این دلیل نمی توان ماجرای حمله بیولوژیک آمریکا به چین را نادیده گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала