نصب کلاهک های اتمی کم قدرت در موشک های مستقر در زیردریایی های آمریکا

© Photo / Public domain / U.S. Navyنصب کلاهک های اتمی کم قدرت در موشک های مستقر در زیردریایی های آمریکا
نصب کلاهک های اتمی کم قدرت در موشک های مستقر در زیردریایی های آمریکا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا نصب کلاهک های اتمی کم قدرت جدید در موشک های "تریدنت" (Trident) خود برای زیردریایی ها را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در مقاله فدراسیون دانشمندان آمریکا (FAS) اعلام شده است.

طبق اطلاعات آنها،  زیردریایی" تنسی" ، مجهز به چنین موشک هایی ، برای نخستین بار پایگاه نیروی دریایی ایالات متحده را در جورجیا در اواخر سال 2019 ترک کرد و برای  گشت زنی به سمت اقیانوس اطلس حرکت نمود.

دولت دونالد ترامپ در اوایل سال 2018 از ساخت  کلاهک های جدید خبر داد. گفته شد این کار به خاطر بازداشتن  روسیه انجام می شود که دارای موشک های هسته ای تاکتیکی است.

طبق برآوردهای FAS ، یک یا دو موشک در بین 20 موشک تریدنت موجود در زیردریایی تنسی دارای کلاهک های جدید W76-2هستند . قدرت هر کلاهک پنج کیلوتن است و هر موشک می تواند چندین کلاهک از این نوع را حمل کند. دانشمندان آمریکایی می نویسند كه بقیه كلاهكهای تنسی استاندارد هستند و قدرت  هر كدام ازآنها  90 یا 455 كیلوتون است  و هر موشک می تواند تا هشت کلاهک از این نوع را حمل کند.

طوری که در مقاله فدراسیون دانشمندان آمریکا گفته می شود  نظامیان آمریكایی  ادعا می کنند روسیه دکترین "تشنج برای تشنج زدایی " را اتخاذ كرده است ، که طبق ان در صورت عدم موفقیت حمله با استفاده از سلاح های متعارف از جنگ افزار هسته ای تاكتیكی استفاده خواهد شد و به این شکل کلاهکهای اتمی کم قدرت  W76-2  "باید با تصور غلط مبنی بر اینکه نقصی در پتانسیل بازدارنده منطقه ای ایالات متحده وجود دارد ، مقابله کند."

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала