طالبان: به توافقی در مذاکرات با آمریکا نرسیده‌ ایم

© AFP 2022 / Noorullah Shirzadaطالبان: به توافقی در مذاکرات با آمریکا نرسیده‌ ایم
طالبان: به توافقی در مذاکرات با آمریکا نرسیده‌ ایم - اسپوتنیک ایران
Telegram
در حالیکه مذاکرات آمریکا و طالبان برای رسیدن به یک توافق سیاسی تشدید شده، امروز نیز طالبان یک هواپیمای آمریکایی را ساقط کردند، سخنگوی این گروه گفت که دو طرف هنوز به توافق نرسیده‌ اند و آمریکا نیز به حملاتش ادامه داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، پس از ساقط شدن یک فروند هواپیمای نظامیان آمریکایی توسط طالبان در ولایت "غزنی" و کشته شدن "شمار زیادی از مقامات ارشد سازمان سیا"، سخنگوی طالبان اعلام کرد، که این موضوع تأثیری بر روند مذاکرات این گروه با آمریکا نخواهد داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ایران: تهران مخالف مذاکرات آمریکا با طالبان است - اسپوتنیک ایران
دبیر شورای عالی امنیت ایران: تهران مخالف مذاکرات آمریکا با طالبان است

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان، عصر امروز با انتشار بیانیه‌ ای ضمن بر عهده گرفتن سقوط این هواپیمای آمریکایی گفت که همه سرنشینان این هواپیما از جمله افسران مهم سازمان سیا کشته شدند.

مجاهد درباره این حمله و تأثیرات آن بر مذاکرات با آمریکا به "گاردین" گفت که ساقط کردن این هواپیما "هیچ تأثیری" بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته است و آمریکایی‌ها نیز به حملاتشان ادامه می‌ دهند.

​تصاویر منتشرشده از محل حادثه حاکی از این است که احتمالاً هواپیمای ساقط‌شده یک فروند "بومباردیر E-11A" متعلق به نیروی هوایی آمریکا است؛ هواپیمایی که از آن برای گشت و شناسایی الکترونیکی بر فراز افغانستان استفاده می‌ شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала