مقامات چینی سرعت گسترش کروناویروس جدید را ارزیابی کردند

Telegram
 رئیس کمیته بهداشت دولت چین: نوع جدید کروناویروس که اکنون مشاهده می شود با نوع قبلی متفاوت است، این ترس وجود دارد که قابلیت گسترش این نوع جدید سریع تر است، شیوع این بیماری وارد مرحله جدی و دشواری شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ما سیائوی، رئیس کمیته بهداشت دولت چین در یک کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه گفت: نوع جدید کروناویروس که اکنون مشاهده می شود با نوع قبلی متفاوت است، این ترس وجود دارد که قابلیت گسترش این نوع جدید سریع تر است، شیوع این بیماری وارد مرحله جدی و دشواری شده است.

وی افزود: "براساس توالی ترتیب ژنها، نوع جدید کروناویروس با سارس و مرس (شناسایی شده در سالهای قبل) متفاوت است، این ویروس از مرحله انتقال از حیوانات به انسان به مرحله انتقال از انسان به انسان گسترش یافته و توانایی شیوع ویروس در حال افزایش است."

مسافران چینی هنگام ورود به ایران بررسی می شوند - اسپوتنیک ایران
مسافران چینی هنگام ورود به ایران بررسی می شوند

به گفته سیائوی، "کارشناسان بر این باورند که شیوع یک ویروس وارد مرحله نسبتا جدی و پیچیده ای شده است."

لی بن، معاون کمیته بهداشت چین نیز گفت که آگاهی از نوع جدیدی از کروناویروس که باعث ایجاد ذات الریه می شود، هنوز محدود است و همچنین احتمال جهش آن نیز نامشخص است.

وی گفت: "از دیدگاه دانش، این یک بیماری جدید است، دانش بشر بسیار محدود است و احتمال جهش آن نیز ناشناخته است."

در 31 دسامبر، 2019، مقامات چینی به سازمان بهداشت جهانی خبر از شیوع همه گیری یک ویروس ناشناخته در شهر ووهان دادند. بعدتر کارشناسان مشخص کردند که عامل این بیماری کروناویروس است. با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده، 56 نفر بر اثر این ویروس تابحال جان باختند. این ویروس در حال حاضر از مرزهای چین به بقیه نقاط گسترش یافته است. مقامات چینی رسما تایید کرده اند که این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. دولت چین نگران شیوع ویروس کرونا است به همین دلیل شهرهایی که این ویروس در آن شیوع دارند را قرنطینه می کند و اعلام کرده است که قرنطینه‌های انجام شده برای جلوگیری از شیوه این ویروس خطرناک می باشد. برخی کشورها نیز مسافران ورودی از چین را تحت معاینات دقیق قرار می دهند.

تعداد شهرهایی در چین که رفت و آمد وسایل نقلیه در آنها در رابطه با شیوع نوع جدید ویروس کرونا متوقف شده، به ده رسیده است. ووهان (11 میلیون نفرجمعیت)، چیبی (534 هزار نفر)، اچژو (1.08 میلیون نفر)، هوانگان (7.5 میلیون نفر) و شیانتائو (1.6 میلیون نفر جمعیت) از جمله این شهرها هستند. جمعیت این شهرهای در مجموع بیش از 29.2 میلیون نفر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала