ثبت اولین مورد مشکوک به کروناویروس در پرتغال

© AP Photo / Ahn Young-joonثبت اولین مورد مشکوک به کروناویروس در پرتغال
ثبت اولین مورد مشکوک به کروناویروس در پرتغال - اسپوتنیک ایران
اشتراک
اولین مورد مشکوک بیماری کروناویروس در پرتغال در مسافری که به تازگی ازچین به این کشور بازگشته دیده شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ای اف ای، فرد مبتلا به تازگی از شهر آلوده به ویروس ووهان در چین به پرتغال بازگشته است و اکنون در بیمارستانی در لیسبون بستری است. وضعیت جسمانی فرد بیمار باثبات گزارش شده است.

با شناسایی اولین مورد آلوده به ویروس کرونا در شهر ووهان چین در آذر (دسامبر) اکنون این ویروس با سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است.

اکنون بیش از یک هزار و 970 مورد آلوده به کرونا در چین تایید  شده است و آمار رسمی جدید نشان می دهد که شمار کشته های ناشی از آلودگی به این ویروس در این کشور به 56 نفر رسیده است.

ورود مواد غذایی مسافران چینی به ایران ممنوع شد - اسپوتنیک ایران
ورود مواد غذایی مسافران چینی به ایران ممنوع شد

به غیر از چین، موارد تایید شده ابتلا به این ویروس در کشورهای تایلند، ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، سنگاپور، نپال، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، مالزی و استرالیا ثبت شده است. مرکز علوم بهداشتی تورنتو دیروز شنبه اعلام کرد که آزمایش یکی از بیماران درباره ابتلا به ویروس کرونا مثبت بوده است. کانادا برای جلوگیری از شیوع ویروس و جلوگیری از تکرار بحران سارس که در سال 2003 میلادی 44 قربانی در این کشور گرفت تدابیر ویژه ای اتخاذ کرده است.

علائم ابتلا به این ویروس شامل تب و مشکلات تنفسی است، که به علائم ناشی از دیگر بیماری‌های تنفسی شباهت دارد و کار تشخیص را سخت می‌کند. تاکنون مواردی از ابتلا به این بیماری در خارج از چین و در کشورهایی چون تایلند، ژاپن نیز گزارش شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала