اسلحه آمریکا برای ضربه وارد کردن به ایران

© REUTERS / Ivan Alvarado / اسلحه آمریکا برای ضربه وارد کردن به ایران
اسلحه آمریکا برای ضربه وارد کردن به ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سپهبد آمریکایی گزینه های نظامی برای وارد کردن ضربه کشنده به ایران را نام برد.

به گزارش اسپوتنیک، سپهبد دیوید دپتولا در نشریه Breaking Defense می نویسد: " ایالات متحده می تواند با استفاده از جنگنده های نسل پنجم F-22 Raptor و F-35 Lightning II، و همچنین  بمب افکن های استراتژیک B-21 Raider ضربه ای سریع و مهلک به ایران وارد کند."

معاون سابق ستاد اطلاعات هوایی نیروی هوایی آمریکا استفاده از این هواپیماها را روش پاسخ نامتقارن را نامیده است، که در صورت بروز جنگ، امکان جلوگیری از آسیب پذیری هر امکان دیگری را می دهد.

وال استریت ژورنال: آمریکا گزینه حمله نظامی به ایران را اعلام کرده بود - اسپوتنیک ایران
وال استریت ژورنال: آمریکا گزینه حمله نظامی به ایران را اعلام کرده بود

به گفته این سپهبد آمریکایی، جت ها و بمب افکن های جنگنده ایالات متحده می توانند به سرعت زیرساخت های کلیدی در ایران را تخریب کنند. دپتولا اطمینان دارد كه ایران نمی تواند در جنگ مستقیم با ایالات متحده ایستادگی کند، اما روی " طیف گسترده ای از فرصت ها كه می تواند زیان هایی را به دشمنان تحمیل کند، سرمایه گذاری كرده است."

سپهبد دیوید دپتولا تهدید اصلی را موشک های بالستیک و کروز ایران، هواپیماهای بدون سرنشین، هواپیماهای جنگی سرنشین دار و عملیات سایبری نام برد. وی همچنین به سیستم های دفاع هوایی موجود در ایران اشاره کرد.

وی در پایان گفت: "در صورت استفاده صحیح از اثرات نیروی کشنده مبتنی بر نیروی هوایی مدرن و تکمیل آن توسط عملیات سایبری می تواند به سقوط اقتصاد ایران، شکست نیروهای نظامی آن، تضعیف برنامه های هسته ای آن و سرکوب نفوذ منطقه ای آن منجر شود."

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала