ادعای روزنامه کویتی درباره انتقال نظامیان آمریکایی مجروح شده در عین الاسد به کویت

© AP Photo / Qassim Abdul-Zahraادعای روزنامه کویتی درباره انتقال نظامیان آمریکایی مجروح شده در عین الاسد به کویت
ادعای روزنامه کویتی درباره انتقال نظامیان آمریکایی مجروح شده در عین الاسد به کویت - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک روزنامه کویتی از انتقال نظامیان مجروح شده آمریکایی در نتیجه حمله موشکی سپاه به بیمارستانی در جنوب این ‌کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه کویتی "القبس" در گزارشی نوشت که شانزده نظامی آمریکا که در حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد عراق، مجروح شده‌اند، چند روز پیش برای درمان به یکی از بیمارستان‌های نظامی منطقه "عریفجان" در جنوب کویت منتقل شده‌اند.

ادعای رسانه‌ عراقی درباره تلفات حمله سپاه به پایگاه عین‌الاسد - اسپوتنیک ایران
ادعای رسانه‌ عراقی درباره تلفات حمله سپاه به پایگاه عین‌الاسد

این روزنامه می‌نویسد: مجروحان با حفاظتی شدید، با یک هواپیمای نظامی مجهز، از عراق به پایگاه هوایی احمد الجابر منتقل شدند. آنها در بیمارستان نظامی مخصوص نیروهای آمریکایی در اردوگاه عریفجان تحت عمل جراحی فوری قرار گرفتند.

القبس در ادامه می‌نویسد: در پی حمله ایران افراد دیگری هم مجروح شده‌اند اما آنها در حال حاضر به علت اینکه جراحتشان سطحی است  در خاک عراق تحت درمان هستند.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала