کارشناس: حادثه سقوط هواپیما در ایران ممکن است با جاسوسی مرتبط باشد

© Fotolia / Sdecoretکارشناس: حادثه سقوط هواپیما در ایران ممکن است با جاسوسی مرتبط باشد
کارشناس: حادثه سقوط هواپیما در ایران ممکن است با جاسوسی مرتبط باشد - اسپوتنیک ایران
Telegram
متخصصان شرکت روسکوسموس راهی برای پنهان کردن فعالیتهای محرمانه از دید ماهواره های جاسوسی پیدا کردند.

به گزارش اسپوتنیک، براساس مطالب منتشر شده در سایت شرکت فضایی روسی روسکوسموس، متخصصان این شرکت راهی برای پنهان کردن فعالیتهای محرمانه در روسیه از نظارت ماهواره های جاسوسی خارجی بوسیله مسدود کردن داده های آنها با استفاده از ایستگاه های رادیویی زمینی پیدا کرده اند.

خطر ماهواره های جاسوسی چیست؟ در این مورد سرگئی ختیلیف، رئیس سابق سامانه های ضد موشکی روسیه گفت: در حال حاضر کلاسی از ماهوارها وجود دارند که قادر هستند تصویری بسیار با کیفیت و فیلم های جاسوسی تهیه و امواج رادیویی مختلف را دریافت کنند. تکنولوژی مدرن استفاده شده در این ماهواره ها آنها را قادر می سازد تا عکس های چنان با وضوح تهیه کنند که به عنوان مثال اعداد پلاک اتومبیلها را می توان به راحتی از این عکسها تشخیص داد. همچنین آنها می توانند انتقال اطلاعات در محدوده فرکانس های مختلف را شنود کنند و عملیات جاسوسی از تاسیسات نظامی برای مدت زمان طولانی در فصول مختلف سال انجام دهند.

ایران 100 نفر از کشته شدگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را شناسایی کرد - اسپوتنیک ایران
ایران 100 نفر از کشته شدگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را شناسایی کرد

چه آسیبی می توانند این ماهواره ها بزنند؟

به عنوان مثال زمانی که انتقال داده های بین واحدهای مختلف در حال رد و بدل شدن است، دشمن می تواند از طریق ماهواره های جاسوسی خود با همان فرکانس اطلاعات غلط را ارسال کند. تراژدی اخیر در ایران ممکن است به این دلیل باشد که کسی سیگنال را رهگیری کرده و سیگنال ساختگی و اشتباه به تکنسین داده است تا او در تشخیص اشتباه کند و متفاوت عمل کند.

در روسیه ایستگاه های رادیویی الکترونیکی زمینی ایجاد خواهند شد تا سیگنال های نوری، مادون قرمز و راداری ماهوره های جاسوسی را سرکوب کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала