تب و تاب جشنواره شتر در عربستان +عکس

© Sputnik / Arina Topolevaشتر ایرانی
شتر ایرانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
به تازگی جشنواره عبدالعزیز از سوی انجمن شتر‌های عربستان راه اندازی شده و تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، جشنواره سالانه شتر «ملک عبدالعزیز» از سوی انجمن شتر‌های عربستان راه‌اندازی شده و هم اکنون در الصیاهد در شمال شرق ریاض در حال برگزاری است. این مسابقه مزاین الابل یا خانم شتر نامیده می‌شود و تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.
فهد بن فلاح بن حثلین رئیس شورای اداری انجمن شتر‌های عربستان در این باره می‌‌گوید: «نظارت ملک سلمان بر این رویداد ملی نشان از توجه وی به میراث اصیل عربستان دارد. و از آنجایی که شتر دارای جایگاه ویژه‌ای نزد عرب‌ها و بویژه در عربستان سعودی دارد این جشنواره می‌کوشد منظومه‌ی اقتصادی متکاملی را برای بازدید کنندگان فراهم کند.»

View this post on Instagram

A post shared by توئیتر فارسی (@twiit.farsi) on

ازدحام مردم و خودروها در جشنواره سالانه فروش شتر «عبدالعزیز» مورد توجه کاربران قرار گرفت و واکنش‌هایی را به دنبال داشت. کاربران معتقدند فرهنگ هر ملت برای او با ارزش است و مسلما برای حفظ آن تلاش خواهند کرد. جمعی از کاربران به ماشین‌های لوکس و مردمی اشاره می‌کنند که با چنین خودروهایی برای خرید شتر آمده‌اند و این اتفاق را با تجمع مردم برای خرید پراید در کشور ایران مقایسه می‌کنند. این کاربران تعصب به فرهنگ را دلیل اصلی این تجمع می‌دانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала