درخواست ایران از شورای امنیت سازمان ملل جهت اعلام محکومیت ترور سردار سلیمانی

© AFP 2023 / Drew Angerer/Getty Imagesدرخواست ایران از شورای امنیت سازمان ملل جهت اعلام محکومیت ترور سردار سلیمانی
درخواست ایران از شورای امنیت سازمان ملل جهت اعلام محکومیت ترور سردار سلیمانی  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
نماینده دائم ایران در سازمان ملل خواستار محکومیت جهانی ترور سردار قاسم سلیمانی توسط این سازمان شد.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده دائم ایران در سازمان ملل ، مجید تخت روانچی ، از شورای امنیت خواست كه ترور سردار قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده در عراق را محكوم كند. 

قاسم سلیمانی - اسپوتنیک ایران
اعلام برنامه تشییع و تدفین سردار سلیمانی

نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین رئیس شورای امنیت سازمان منتشر شده است كه در آن از شورای امنیت خواسته شده است که مسئولیت های خود را انجام دهد و "با توجه به پیامدهای سنگین چنین ماجراجویانه نظامی و تحریکات خطرناک از جانب ایالات متحده ، این عمل جنایی غیرقانونی را محکوم کند."

در این سند، آمده است که ایران ، مطابق با قوانین بین المللی ، این حق را دارد که اقدامات لازم را در رابطه با این "جنایت وحشتناک" - به ویژه ، برای دفاع از خود انجام دهد.

روز پنجشنبه 13 دی 1398، ، پنتاگون تأیید كرد كه ایالات متحده  آمریکا، عملیاتی را در عراق جهت ترور قاسم سلیمانی انجام داده است. در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان ترور شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала