عقیده مقام عالی رتبه ایرانی درباره کنوانسیون‌های پالرمو و CFT

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / cropped photoصادق آملی لاریجانی
صادق آملی لاریجانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد کنوانسیون های پالرمو و CFT به ‌شدت برای امنیت ملی خطرناک هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به سؤالاتی درباره «بررسی لوایح الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT» تأکید کرد: اگر از من شخصاً نظرم را بپرسید، پالرمو و CFT به‌شدت برای امنیت ملی خطرناک هستند به‌ویژه CFT که بسیار خطرناک‌تر است. وی افزود: ما هر چه جلوتر رفتیم شکمان به آمریکایی‌ها و اذنابشان و کشورهایی که اعضای FATF  هستند بیشتر شد. این روشن است. می‌خواهم بگویم واقعاً آدم‌های خطرناکی هستند. آدم‌های فاسدی هستند؛ البته از قبل آدم‌های فاسد و خطرناکی بودند. برجامشان نشان داد چقدر آدم‌های ناقابلی‌اند و CFT بدتر از برجام است.

آیا خطر بازگشت ایران به لیست سیاه FATF وجود دارد؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
آیا خطر بازگشت ایران به لیست سیاه FATF وجود دارد؟

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بدانید من به وظیفه‌ام عمل می‌کنم. من فکر خودم این است که این مصوبات مجلس قطعی نباشد، معلوم نیست که مصلحت باشد هم چنین چیزی، ولو فوائدی هم دارد، مفاسدی هم دارد. روی ترازو باید گذاشت. به‌نظر من خطر امنیتی‌اش بسیار شدیدتر است.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: البته به نظر بنده هم پالرمو و هم CFT خطر امنیتی بالایی دارد، البته خطر CFT برای امنیت بیشتر هم هست. اینکه FATF هر دفعه می‌گوید، این آخرین مهلت است، شما فکر می‌کنید به این تهدیدات و امثال آن گوش می‌کنم؟ 

گروه ویژه اقدام مالی (در پول‌شویی) FATF، یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ برای مبارزه با پول‌شویی بنیاد شده‌است. این سازمان در سال ۲۰۰۱ به کارزار مبارزه با تأمین مالی تروریسم پیوست. دبیرخانه  FATF در مقر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در پاریس قراردارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала