سپاه ایران: انتقام حق طبیعی مردم و مدافعین عراق است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سپاه ایران حمله آمریکا در عراق را بشدت محکوم کرد
سپاه ایران حمله آمریکا در عراق را بشدت محکوم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید اقدام آمریکا در حمله به پایگاه‌های حشد الشعبی عراق، انتقام و پاسخ‌دهی به این اقدام را حق طبیعی مردم و نیروهای مدافع این کشور دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در بخشی از این بیانیه آمده است:حمله هوایی تروریست‌های متجاوز آمریکایی به پایگاه های حشد الشعبی که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از رزمندگان مقاومت و بسیج مردمی عراق گردید، نقض حاکمیت ملی این کشور محسوب شده و بار دیگر نشان داد آمریکا عامل اصلی ناامنی، هرج و مرج، تشنج و آتش افروزی در این منطقه است.

حمله موشکی آمریکا به پایگاه حزب الله در عراق و سوریه  - اسپوتنیک ایران
حمله موشکی آمریکا به پایگاه حزب الله در عراق و سوریه

این بیانیه می افزاید: حشد الشعبی مقدس عراق از اصیل ترین و فداکار ترین نیروهای جبهه مقاومت اسلامی است که مردم شریف این کشور حماسه آفرینی های ماندگارو  سرنوشت ساز آن در مقابله با داعش و تروریسم تکفیری را هرگز فراموش نکرده و آن را الهام‌بخش تداوم مبارزه با ناامنی و حضور بیگانگان در سرزمین خود می‌دانند.

این بیانیه ضمن مچکومیت شدید این اقدام تصریح کرده است:قطعاً هیچ ملت آزاده و مستقلی برنمی‌تابد فرزندانش ، هدف خوی تجاوزگری و جنایت پیشگی بیگانگان قرار گیرد و به طور طبیعی مردم رشید و حشد الشعبی قهرمان عراق، بر اساس قوانین و منشورهای بین‌المللی، حق انتقام و پاسخ‌دهی به جنایت بزرگ اخیر آمریکایی ها را برای خود محفوظ و مسلم می دانند.

در پایان  این بیانیه تاکید شده است: رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی نیز از اقدام شیطان بزرگ و تروریست های آمریکایی خرسند نباشند زیرا امت اسلامی قدر فرزندان خود در جبهه مقاومت را دانسته و سایه خشم و اراده مقدس ضد صهیونیستی را بر سر  اشغالگران قدس شریف گسترده‌تر خواهد ساخت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала