ابطال کارت سوخت وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث

© Sputnik / M. Tari سوخت ایران
 سوخت  ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایران قانونی به اسم قانون بیمه اجباری شخص ثالث وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، به گفته مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دو مرحله اخطار پیامکی برای مالکان وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث ارسال می شود و پس از آن، کارت هوشمند سوخت آنها ابطال خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داده گفت:«قانونی به اسم قانون بیمه اجباری شخص ثالث وجود دارد که در ماده 48 این قانون، هم نیروی انتظامی و هم دیگر نهادهای مربوطه را موظف می کند که کارت هوشمند سوخت برای کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند، صادر نشود.

پمپ بنزین تهران  - اسپوتنیک ایران
سقف هر بار سوخت‌گیری با کارت بنزین جایگاه ۲۰ لیتر شد

در این قانون آمده است که ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هرگونه کارت سوخت و تخصیص اولیه سهمیه و یا ادامه آن برای وسایل نقلیه فاقد بیمه خودداری کند، همچنین در تبصره ای تأکید شده که بیمه مرکزی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف هستند که اطلاعات مربوطه به وسایل نقلیه مذکور را به صورت برخط در اختیار ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت قرار دهند.

در واقع ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به شرکت ملی پخش که متولی و رابط مردم در زمینه کارت هوشمند سوخت است، لینک ارتباطی بیمه مرکزی را داده و بین سامانه هوشمند سوخت و بیمه مرکزی ارتباط برقرار شده تا به کسانی که بیمه اجباری شخص ثالث ندارند، اخطار دهیم که در صورت عدم اقدام برای گرفتن بیمه شخص ثالث، کارت هوشمند سوخت آنها باطل خواهد شد.

بیمه شخص ثالث، یک بیمه اجباری و برای ایمنی خود مالکان وسایل نقلیه است. با این وجود افرادی هستند که اقدام به گرفتن بیمه شخص ثالث نکرده اند. اگر این افراد بعد از دو مرحله اخطار، نسبت به گرفتن بیمه شخص ثالث اقدام نکنند، کارت هوشمند سوخت آنها ابطال می شود».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала