ایران در فهرست کشورهای ناقص ادیان

© AFP 2023 / Nicholas Kamm / ایران در فهرست کشورهای ناقص ادیان
ایران در فهرست کشورهای ناقص ادیان - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای نام ایران را همچنان در فهرست کشورهای ناقص ادیان نگه داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای، کشورهایی از جمله ایران، برمه، چین، اریتره، کره شمالی، پاکستان،‌ عربستان سعودی، تاجیکستان و ترکمنستان را دوباره تحت قانون بین‌المللی آزادی ادیان سال 1998، در فهرست کشورهایی که مدعی است مرتکب «تخطی‌های جدی از آزادی ادیان» شده‌اند، قرار داد.

هفته ی تهران  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
تهران شهری برای همه

ایران در سال 2018 هم از سوی آمریکا در این لیست قرار گرفته بود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری در این باره نوشت: آمریکا همیشه به تحکیم تعهد خود نسبت به آزادی ادیان ادامه داده و خواهد داد. هیچ کشور، نهاد، یا فردی قادر نخواهد بود بدون معافیت از مجازات، به آزار مردم با ایمان بپردازد. این اقدام در زمینه آزادی ادیان نشان می‌دهد که هرگاه ایمان مورد حمله قرار گیرد، ما وارد عمل خواهیم شد.

این ادعای آمریکا در حالی مطرح می‌شود که سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تازه ترین اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره مسائل حقوق بشری اظهار داشت: پمپئو که از ریاست یک سازمان جهنمی، فریبکار ، برانداز و شکنجه گر به وزارت خارجه آمریکا آمده و تفکرات جهنمی خود را به میدان دیپلماسی به عنوان یک حوزه متمدنانه منتقل کرده است در حد و اندازه هیچ وزیر خارجه ای در جهان نبوده و جایگاهی در این حوزه ندارد.

موسوی افزود: وزرای امور خارجه معمولا منادی صلح، آشتی، گفت‌وگو و احترام هستند در حالیکه آقای پمپئو بلندگوی قلدری، فریبکاری، تحقیر و توهین با زبان خشم، پرخاشگری، جهل و افراط است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала