یک سرکرده دیگر داعش در عراق به دام افتاد

© Sputnik / Sarah Nureddinیک سرکرده دیگر داعش در عراق به دام افتاد
یک سرکرده دیگر داعش در عراق به دام افتاد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دو تن از فرماندهان حشد الشعبی از بازداشت مغز متفکر حملات داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) به نهادهای امنیتی و غیر نظامیان عراق در فلوجه خبر دادند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سرهنگ «محمود الجمیلی» فرمانده هنگ اول در سازمان «حشد الشعبی» (بسیج مردمی) در شهر «الکرمه» واقع در استان الانبار عراق از بازداشت یکی از سرکرده‌های برجسته گروه تروریستی داعش خبر داد.

الجمیلی به خبرگزاری «العهد» گفت که نیروهای امنیتی پس از دریافت اطلاعاتی درباره محل حضور «عماد الخلیفاوی» در شهر «فلوجه» یک گروه امنیتی را تشکیل دادند.

وی تأکید کرد که این گروه با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی و پس از هماهنگی با سرویس‌های امنیتی، توانستند خلیفاوی را بدون درگیری، بازداشت کنند.

این فرمانده عراقی گفت که این تروریست، یکی از مهمترین فرماندهان داعش و مغز متفکر حملات تروریست این گروه به نهادهای امنیتی و غیر نظامیان عراق بوده است.

تروریست بازداشت شده، با تدابیر شدید امنیتی به یکی از مراکز امنیتی نزدیک به محل بازداشت، منتقل شد تا بازجویی شود و جزئیات بیشتری درباره محل اختفای سایر فرماندهان داعش کشف شود.

«محمود المرضی» معاون فرمانده الحشد در الکرمه گفت که این تروریست داعشی در کمین نیروهای امنیتی عراق گرفتار شده بود.

المرضی تأکید کرد که الخلیفاوی در مرکز شهر فلوجه بازداشت شد و او را مسئول عملیات حمله به نیروهای امنیتی و مردم عراق در استان الانبار اعلام کرد.

پس از دور دوم تظاهرات مردمی عراق که از 25 اکتبر آغاز شده است، بسیاری از کارشناسان نسبت به تلاش داعش برای بهره‌برداری از این اعتراضات مردمی هشدار می‌دهند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала