عراقچی: تحریم ها به فرصت در روابط ایران و گرجستان بدل می شوند

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر عراقچی: تحریم ها به فرصت در روابط ایران و گرجستان بدل می شوند
عراقچی: تحریم ها به فرصت در روابط ایران و گرجستان بدل می شوند - اسپوتنیک ایران
Telegram
عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران میزبان همتای گرجی اش در تهران بود و درباره فرصت های همکاری بین دو کشور گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزیر امور خارجه گرجستان که برای شرکت در سومین دور مشورت‌ های سیاسی دوجانبه ایران و گرجستان به تهران سفر کرده است، روز یکشنبه با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار کرد.

سید عباس عراقچی در این دیدار با اشاره به همکاری‌ های وسیع دو کشور در سال‌های گذشته، مزیت‌ های تزانزیتی گرجستان در زمینه انرژی و کالا را ظرفیت مناسبی برای توسعه همکاری بین دو کشور دانست.

عراقچی با اشاره به مشکلات ایجاد شده ناشی از تحریم‌ های یکجانبه آمریکا علیه ایران تصریح کرد: این تحریم‌ ها در عین حال می توانند فرصت‌ های جدیدی برای همکاری های دوجانبه ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران با همسایگان خود در منطقه از جمله با گرجستان از عوامل خارجی تاثیر نمی‌ پذیرد، بر لزوم توسعه مستقل مناسبات دوجانبه تاکید کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از ایرانیان در گرجستان بر لزوم حل مشکلات کنسولی و همچنین امضای سریعتر اسناد قضایی بین دوکشور تاکید و اظهار امیدواری کرد که امکان انتقال زندانیان و محکومان دو کشور به زودی فراهم شود.

همچنین در این دیدار خوتیسیاشویلی با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو کشور، بر آمادگی و علاقه تفلیس برای توسعه همه جانبه مناسبات دوجانبه تاکید کرد.

دو طرف در این دور از مذاکرات همچنین در خصوص برجام و مسائل منطقه‌ ای از جمله تحولات در خلیج فارس و آبخازیا تبادل نظر کردند.

معاون وزیر امور خارجه گرجستان روز گذشته با سفر به اصفهان، از مراکز دیدنی آن شهر نیز بازدید کرد.

عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران میزبان همتای گرجی اش در تهران بود و درباره فرصت های همکاری بین دو کشور گفتگو کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала