آیا دستخط می تواند در تشخیص پارکینسون کمک کند؟

© Fotolia / Avantgardeآیا دستخط می تواند در تشخیص پارکینسون کمک کند؟
آیا دستخط می تواند در تشخیص پارکینسون کمک کند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
تشخیص زودهنگام بیماری پارکینسون تاثیر بسزایی در کندکردن روند بیماری دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه«نیواطلس»، تشخیص زودهنگام بیماری پارکینسون تاثیر بسزایی در کندکردن روند بیماری دارد.

به طبق تحقیقات محققان استرالیایی، که با ارزیابی مهارت‌های نوشتاری و ترسیمی بیمار می‌تواند بیماری پارکینسون را در مراحل اولیه با دقت 93 درصد تشخیص دهد.در حال حاضر تشخیص بیماری با استفاده از روش‌هایی مانند نمونه خون، بزاق و آزمایش بویایی یا بررسی چشم صورت می‌گیرد که در مراحل اولیه قادر به تشخیص بیماری نیستند.

چای‌ سبز و هویج موثر در درمان آلزایمر - اسپوتنیک ایران
چای‌ سبز و هویج موثر در درمان آلزایمر

این روش نه تنها قادر به تشخیص بیماری است، بلکه می‌تواند تاثیر دارو و روند درمانی را ارزیابی کند. بیماری پارکینسون معمولا با لرزش یک دست آغاز می‌شود و به تدریج اکثر اندام‌ها را درگیر می‌کند. روش تشخیصی محققان استرالیایی تا سال 2022 میلادی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

محرک اصلی بیماری پارکینسون یک نسخه جهش‌یافته از پروتئینی به نام آلفا سینوکلین است. این پروتئین در نورون‌های تولیدکننده دوپامین تجمع می‌یابد. به مرور زمان با تجمع آلفا سینوکلین عملکرد سلول‌های عصبی مختل شده و سلول‌ها از بین می‌روند. در این حالت مشکلات حرکتی ایجاد می‌شود و مراحل اولیه پارکینسون شکل می‌گیرد.

بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به پارکینسون مبتلا هستند. پارکینسون دومین بیماری شایع عصبی پس از آلزایمر است. در حال حاضر هیچ درمانی برای این عارضه وجود ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала