مسلح شدن ناوشکن های نیروی دریایی ایران به موشک های عمود پرتاب

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ناوشکن سهند ایران
ناوشکن سهند  ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی دریایی ایران اعلام کرد که تمام ناوشکن های این نیرو به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین  ، امیر حسین خانزادی در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن روز نیروی دریایی ایران با بیان اینکه همه ناوشکن های نداجا به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند،خاطرنشان ساخت : این موشک ها حتی توانایی انهدام موشک های کروز را هم دارند.

فرمانده نیروی دریایی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به شرایط جدیدی که در دریای سرخ و کانال سوئز وجود دارد برای اسکورت چند کشتی و نفتکش در این منطقه هم حضور داریم و تا زمانی که امنیت آنها حفظ شود در این منطقه حضور خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوشکن دماوند تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی اضافه می شود، گفت: همزمان با ساخت ناوشکن موج دو ، ساخت ناوشکن موج سه هم در حال انجام است و عملیات ساخت موج پنج که ناوشکن سهند باشد در سال گذشته انجام شد و برای ماموریت اقیانوسی بلندمدتی خود را آماده می‌کند.

خانزادی تاکید کرد: همچنین عملیاتی کردن ساخت ناوشکن‌ موج چهار به نام تفتان هم در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به ناوگان ما خواهد پیوست.

وی با اشاره به روند پیشرفت ساخت ناوشکن سنگین از پروژه نگین و آغاز آن از سال ۹۹، گفت: نسل جدیدی از زیردریایی فاتح نیز با رانش ویژه ساخته می شود که پنهانکاری آن را بالاتر می برد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала