اظهارات آقای روحانی بیشتر شبیه رئیس کلانتری است تا رئیس جمهور

© Sputnik / SHA / مجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی - اسپوتنیک ایران
Telegram
اظهارات نماینده مردم تبریز در مجلس ایران: رئیس جمهور به جای اعتمادآفرینی، می‌ گوید که دوربین‌های مانیتورینگ داریم و برخورد می‌کنیم، این ادبیات یک رئیس‌ جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی ایران، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: از ملت ایران متشکرم که به خاطر آرامش کشور از بی تدبیری های سهوی و عمدی چشم پوشی کردند و با این کار دشمنان کشور را نا امید ساختند.

این نماینده به حسن روحانی گفت: پذیرش این مطلب که آقای روحانی پیش بینی تنش در ماجرای افزایش قیمت بنزین را نداشتند با در نظر داشتن سوابق امنیتی او و هشدارهایی که از طرف اردوغان، سیدحسن نصرالله و دیگر مراجع در خصوص وقوع تنش جدی در ایران داده شده بود به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: برخی از این هشدارها حتی زمان دقیق را اعلام کرده بودند، حال جای پرسش در اینجاست که این تصمیم پیوست امنیتی داشته است، اگر با وجود پیوست امنیتی چنین پیامدهای هولناکی را سبب شده باید در صلاحیت تهیه کنندگان این پیوست شک داشت. اگر پیوست امنیتی نداشته، پس با لحاظ نمودن مقدمه پیش گفته دولت خود به دنبال ایجاد بحران بوده است.

علیرضا بیگی هچنین افزود: در برابر همه این خون های ریخته شده پاسخ دولت آقای روحانی چیست؟ چرا ترتیباتی برای کاهش تنش ها و اقناع مردم با وجود تجربه اجرا در گذشته صورت نگرفت؟ چرا سامانه سوخت بی اثر شده است؟ چرا دولت به مصوبات مجلس بی اعتنایی کرد؟

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید به مردم اطمینان بدهد اما واقعیت این است که مردم به دولت اعتماد ندارند، افزود: برای این عدم اعتماد دلایل زیادی وجود دارد. رئیس جمهور به جای اعتمادآفرینی می گوید که تلویزیون و دوربین های مانیتورینگ داریم، شناسایی و برخورد می‌ کنیم البته این ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است. رئیس جمهور باید تجدید نظر کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала