اخراج وزیر نیروی دریایی آمریکا

CC0 / Michael Feddersen / اخراج وزیر نیروی دریای آمریکا
اخراج وزیر نیروی دریای آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی این کشور را از سمت خود برکنار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه واشنگتن پست می نویسد؛ مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که "ریچارد اسپنسر" وزیر نیروی دریایی آمریکا را در پی یک رسوایی از سمت خود برکنار کرد.

وزیر نیروی دریایی آمریکا تهدید به استعفا کرد - اسپوتنیک ایران
وزیر نیروی دریایی آمریکا تهدید به استعفا کرد

مارک اسپر در این ارتباط گفت: من به شدت از شیوه رفتار یکی از مقامات بلندپایه وزارت دفاع رنجیده خاطر شدم. متأسفانه به این نتیجه رسیدم که به وزیر اسپنسر برای باقی ماندن در سمتش دیگر اعتمادی ندارم. برای او آرزوی موفقیت می کنم.

این روزنامه اعلام کرد که ریچارد اسپنسر تلاش کرد تا با ترغیب مقامات کاخ سفید از مداخله ترامپ در پرونده «ادوارد گالاگر» یکی از اعضای یگان ویژه نیروی دریایی این کشور جلوگیری کند.

ادوارد گالاگر متهم است که در جریان مأموریت خود در عراق در سال 2017 مرتکب جنایتهای جنگی از جمله تیراندازی به غیرنظامیان و ضرب و جرح یک زندانی مجروح با چاقو شده است. وی در نهایت از تمام اتهامات وارده تبرئه شد؛ اما به دلیل عکسبرداری از یک جسد گناهکار شناخته شد و تنزل درجه یافت.

این محکومیت گالاگر از سوی ترامپ که حامی وی بود، به چالش کشیده شد. رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته گالاگر را در درجه نظامی پیشین خود گماشت و دو نظامی دیگر را که به ارتکاب جرائم جنگی متهم بودند، مورد عفو قرار داد.

اما اخراج ریچارد اسپنسر در پی حمله های انتقادی گالاگر در روز یکشنبه صورت گرفت. گالاگر مدعی شد که مقامات مافوق وی درصدد انتقام جویی هستند. گالاگر همچنین اسپنسر را به مداخله در پرونده خود و دریابان «کالین گرین» را به «سرپیچی کامل» از ترامپ متهم کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала