کشف علت ابتلا به بیماری پارکینسون

© Fotolia / Barabas Attilaکشف علت ابتلا به بیماری پارکینسون
کشف علت ابتلا به بیماری پارکینسون - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان دانشگاه هلسینکی (فنلاند) در پی یک مطالعه مشخص نموده اند که استفاده از آنتی‌بیوتیک ها خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را افزایش می دهد.

نتیجه این تحقیق در مجله علمی Medical Xpress منتشر شده است.

به گفته دانشمندان شرکت کننده در این مطالعه، خطرناک ترین این آنتی‌بیوتیک ها می توانند آنتی بیوتیک های باشند که دارای طیف گسترده عمل علیه باکتری ها و قارچ ها (آناروبیک) باشند.

بیماری پارکینسون به عنوان یک بیماری تخریب کننده در سیستم دوپامین مغز به حساب می‌آید. پارکینسون چند علامت اصلی دارد که می‌توان به ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت، کندی حرکات، سختی و خشک شدن دست و پا و بدن و نداشتن تعادل اشاره کرد.

در مراحل اولیه بیماری، ارتعاش اندام ملایم و معمولاً در یک طرف بدن وجود دارد و احتیاجی نیز به درمان ندارد اما با پیشرفت بیماری، فردی که دست لرزان خود را در جیب یا پشت خود پنهان می‌کند یا چیزی را برای کنترل ارتعاش مدام در دست می‌گیرد، دیگر قادر به پنهان کردن لرزش‌های شدید اندام به‌ ویژه به هنگامی که می‌خواهد تمرکز بیشتری به خود دهد، نیست. معمولاً علائم پارکینسون ابتدا در یک سمت بدن پدیدار می‌شوند و با گذشت زمان به سمت دیگر هم راه پیدا می‌کنند. شاید بگویید علائم این بیماری را می‌توان با کمک دارو کنترل کرد، بله؛ اما تنها چند ساعت پس از مصرف دارو دوباره همان علائم به صورت خفیف تر بروز بروز خواهند کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала