وزارت امور خارجه ایران، تحریم وزیر ارتباطات را محکوم کرد

© Sputnik / Shiva Abshenasوزارت امور خارجه ایران، تحریم وزیر ارتباطات را محکوم کرد
وزارت امور خارجه ایران، تحریم وزیر ارتباطات را محکوم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ایران، تحریم آذری جهرمی، وزیر ارتباطات این کشور از سوی آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن تحریم وزیر ارتباطات این کشور توسط آمریکا، خاطرنشان کرد: همگان آگاهند که دولت کنونی آمریکا ارزشی برای اصول و‌ ارزش‌های دموکراتیک، شفافیت و حقوق بشر از جمله آزادی اینترنت برای دیگران قائل نیست و نگاهی به سوابق و کارنامه این دولت در اعمال فشار بر مدیران شرکت‌ها و شبکه‌های بزرگ اجتماعی و ارتباطاتی از جمله توئیتر به منظور قطع دسترسی صداهای مخالف، گویای برخورد سیاسی و ابزاری این دولت با محیط اینترنت آزاد است.

آمریکا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را تحریم کرد - اسپوتنیک ایران
آمریکا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را تحریم کرد

شایان ذکر است که وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد «محمد جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده وزیر ارتباطات ایران به دلیل نقشی که در «سانسور گسترده اینترنت» در روزهای گذشته داشته تحریم شده است.

استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز در این باره گفت: ما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به دلیل محدودسازی اینترنت، از جمله محدودسازی برنامه‌های محبوب پیام‌رسان که به میلیون‌ها ایرانی برای برقراری ارتباط با یکدیگر و با دنیای خارج کمک می‌کنند تحریم می‌کنیم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که تمامی دارایی‌های آذری‌جهرمی که در ایالات متحده هستند یا در مالکیت و کنترل اشخاص آمریکایی هستند باید مسدود شده و به دفتر دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا گزارش شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала