پادشاه اردن: روابط اسرائیل با اردن شرایط مناسبی ندارد

© Flickr / jimgreenhillپادشاه اردن: روابط اسرائیل با اردن شرایط مناسبی ندارد
پادشاه اردن: روابط اسرائیل با اردن شرایط مناسبی ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
پادشاه اردن اعلام کرد که روابط این کشور با اسرائیل در بدترین حالت قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عبدالله دوم، پادشاه اردن که در اندیشکده واشنگتن برای مطالعات خاور دور حضور داشت درباره موضوعات داخلی اسرائیل صحبت کرد.

پادشاه اردن درباره شکستن بی تحرکی در روند صلح و نقش آمریکا در این زمینه گفت: کسانی که می‌گویند امکان ایجاد صلح میان فلسطینیان و اسرائیل بدون حمایت آمریکا وجود دارد، منطقه ما و نقشی که آمریکا در آن ایفا می‌کند را نمی‌دانند.

عبدالله دوم گفت: معتقدم که همه ما در این سالن اطمینان داریم که تنها راه حل برای درگیری میان فلسطینیان و اسرائیل راه حل دو دولت است چون هرگونه جایگزین آن، برای همه ما بد خواهد بود. 

پادشاه اردن اضافه کرد: متاسفانه همانطور که می‌دانید روند صلح در رکود قرار دارد. اسرائیل دو انتخابات برگزار کرده و احتمال دارد دور دیگری از انتخابات در آنجا برگزار شود و باعث تاسف است که نمی‌توانیم دو طرف را (اسرائیل و فلسطینیان) گرد میز مذاکرات آوریم.

پادشاه اردن درباره موضوع افراطی گری با اشاره به این موضوع به عنوان چالشی برای جهان، گفت: می‌توانیم بگوییم که داعش (گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق شکست داده شد اما این گروه نابود نشده است و طی دو ماه پیش شاهد حضور آنها در نزدیکی مرزهای اردن و در غرب عراق بودیم. این موضوعی جهانی است و سیاستمداران باید بدانند که دشمن واقعی کیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала