مشکلات زیاد ناشی از قطعی اینترنت برای دانشگاه‌های ایران

© Photo / IRNAگمانه زنی درباره زمان بازگشایی دانشگاه‌ها در ایران
گمانه زنی درباره زمان بازگشایی دانشگاه‌ها در ایران  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
رئیس دانشگاه تهران اعلام کرد قطعی اینترنت، مشکلات زیادی برای دانشگاه‌های ایران ایجاد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از   مهر، «بیست‌وپنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ  ایران » با حضور ۱۳ رئیس دانشگاه، عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش در دانشگاه علم و صنعت ایران  امروز برگزار شد.

محمود نیلی‌احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در ابتدای این نشست با بیان اینکه این جلسه هر دو ماه یکبار میان رؤسای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: اخیراً شاهد حوادثی در کشور بودیم که مایه تأسف است. اگرچه بیان نظرات و اعتراضات، حق مردم است اما وارد شدن به فاز تخریب به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

وی افزود: از همه دانشگاهیان تشکر می‌کنم که حساسیت زمان را درک کردند به طوری که برنامه‌های درسی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها با آرامش برگزار شد.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به قطعی اینترنت گفت: قطع شدن اینترنت مشکلات زیادی را برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده که امیدواریم به زودی رفع شود. دانشگاه‌های ما، دانشگاه‌های بین‌المللی هستند و مراودات گسترده‌ای با جهان بیرون دارند.

نیلی‌احمدآبادی اظهار کرد: در این راستا وزارت علوم مذاکراتی را برای وصل شدن اینترنت انجام داده و امیدواریم به زودی مشکل دانشگاه‌های کشور در این زمینه حل شود.

وی در ادامه به سرفصل‌های مهمی که قرار است در جلسه امروز مورد بررسی قرار گیرد، اشاره کرد و گفت: قرار است در بیست و پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، ساماندهی سهمیه‌های کنکور، بودجه و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، آئین‌نامه‌های کمیته انضباطی، نحوه پوشش در دانشگاه‌ها، پیشنهادات وزارت علوم درباره نظام پرداخت حق‌التدریسی‌ها و مشکل مسکن هیئت علمی دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: متناسب‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه به شمار می‌رود چرا که در حال حاضر میزان حقوق اساتید جوان ما در دانشگاه، بسیار کم است و همین موضوع باعث شده اعضای هیئت علمی نخبه را از دست بدهیم بنابراین در چنین شرایطی باید کمک کنیم نخبگان در کشور بمانند.

یادآور می شود طبق تصمیم شورای امنیت ایران به دنبال آغاز ناآرامی های فعلی در کشور برای اعتراض به افزایش بهای بنزین اینترنت در ایران تقریباً بطور کامل قطع شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала