اتصال اینترنت در برخی از استانهای ایران

© AFP 2022 / YAMIL LAGEاتصال اینترنت در برخی از استانهای ایران
اتصال اینترنت در برخی از استانهای ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
برخی رسانه ها از برقراری ارتباطات اینترنت ثابت (ASDL) در برخی از استان‌های ایران خبر می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در حالی که اتصال به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب برای کاربران ایرانی قطع شده بود، بررسی‌ها نشان می‌دهد در برخی از استان‌های این کشور و همچنین اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی و برخی از مراکز دانشگاهی وصل شده است.

نماینده مجلس ایران : ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس ایران : ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد

همچنین خبرهای تایید نشده‌ای از برخی استان‌های ایران از جمله همدان، تبریز،کرمانشاه، هرمزگان و تهران حاکی از اتصال اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی از نقاط است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است.

با توجه به اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران و درخواست برای اتصال اینترنت در استان‌ها و مناطقی که به آرامش رسیده‌ بودند و تاکید بر اینکه در صورت حفط امنیت کشور، نیازی به ادامه قطع اینترنت نیست، به نظر می‌رسد اینترنت به صورت محدود در برخی نقاط در دسترس کاربران است.

البته اتصال اینترنت برای تمامی کاربران در این استان‌ها فراهم نشده و گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اینترنت خطوط تلفن همراه هنوز قطع است، اما با توجه به فراهم شدن امکان برخورداری از اینترنت برای برخی از کاربران اینترنت ثابت (ADSL) به نظر می‌رسد همان‌طور که علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران روز سه‌شنبه از برقراری تدریجی اینترنت در استان‌های این کشور خبر داده بود، نهادهای مسئول این تصمیم را گرفته تا در برخی از استان‌ها که این اطمینان ایجاد شود که سوءاستفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت بگیرد.

شایان ذکر است که تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته‌های اینترنتی خطوط تلفن همراه برقرار است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала