گمانه زنی درباره دلیل اخراج کارمند ایرانی تبار وزارت خارجه امریکا

Telegram
در گزارش بازرس مستقل وزارت خارجه امریکا گفته می شود مقامات این وزارتخانه تلاش کردند کارمند ایرانی تبار خود را در رسانه ها بدنام کرده و سپس اخراج کنند.

به گزارش اسپوتنیک، این گزارش طبق درخواست چند کارمند معرفی نشده وزارت خارجه آمریکا و همچنین کمیته های کنگره تهیه شده است .

دفتر بازرس کل وزارت خارجه آمریکا متوجه شده که باید اقدامات پنج کارمند وزارت خارجه از جمله برایان هوک، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

طوری که خبرگزاری فارس  اعلام کرده گزارش دفتر بازرس کل وزارت خارجه آمریکا قرار است روز پنجشنبه منتشر شود. در این گزارش تصریح شده یکی از دلایل اخراج «سحر نوروززاده» از وزارت خارجه آمریکا ایرانی‌تبار بودن او بوده و او هدف کینه‌توزی مقام‌های وزارت خارجه آمریکا از جمله «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران قرار گرفته است.

این ادعا به استناد مجموعه‌ای از ایمیل‌هایی مطرح شده که نشان می‌دهند برخی از کارکنان دفتر برنامه‌ریزی برایان هوک قبل از اخراج نوروززاده درباره تبار ایرانی او صحبت کرده‌اند.

در برخی از آن مکاتبات، از نوروززاده که در دولت سابق آمریکا عضو تیم سیاستگذاری وزیر خارجه آمریکا شده بود به عنوان حلقه وفاداران باراک اوباما نام برده است.

نوروززاده بعد از خداحافظی «آلن‌ ایر» از سخنگویی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا به عنوان جانشین او تعیین شده بود. از او به عنوان یکی از چهره‌های پشت‌پرده مذاکرات هسته‌ای یاد شده و گفته می‌شود او در در جریان مذاکرات هسته‌ای برای تهیه نسخه فارسی برجام کمک کرده است.

یادآور می شود سحر نوروز زاده، کارمند ایرانی تبار وزارت خارجه امریکا  در سال 2017 اندکی پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از این وزاتخانه اخراج شد

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала