ویلموتس، مربی پهپادی تیم ملی فوتبال ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ویلموتس، مربی پهپادی تیم ملی فوتبال ایران
ویلموتس، مربی پهپادی تیم ملی فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی با عراق، کاروان تیم ملی را ترک کرد و به ایران بازنگشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از شکست تیم ملی ایران برابر عراق، کاروان ایران را برای بازگشت به تهران همراهی نکرد. در حالی که بامداد امروز (جمعه) کاروان تیم ملی ایران به تهران بازگشت، به علت نبود بازی تدارکاتی برای ایران در روز سه‌شنبه که فیفادی است، ویلموتس همراه با تیم به ایران نیامد و بازیکنان هم از فردا در تمرین تیم‌های باشگاهی خود شرکت می‌کنند.

هیچ کشوری حاضر به برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران نشد - اسپوتنیک ایران
هیچ کشوری حاضر به برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران نشد

در شرایطی که تیم ملی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد و دو شکست پیاپی برابر عراق و بحرین موجب بحرانی شدن وضعیت شده، سرمربی تیم ملی ایران که طی ماه‌های اخیر همانند سرمربیان پروازی کار کرده، این بار زودتر از موعد ایران را ترک کرده است. در واقع، میزان حضور مربی بلژیکی در ایران حتی از استاندارد مربیان پروازی هم عبور کرده و به نوعی می‌شود ادعا کرد که ویلموتس، غیابی تیم ملی را هدایت می‌کند.

خوشبینانه‌ترین وضعیت این بود که ویلموتس برای تماشای بازی عراق و بحرین در انتخابی جام جهانی در اردن می‌ماند؛ اتفاقی که در ماه‌های اخیر و به خصوص در فینال مسابقات غرب آسیا میان عراق و بحرین رخ نداد و هیچ‌یک از اعضای کادر فنی به خصوص ویلموتس، آن بازی‌ها را در همسایگی ایران تماشا نکردند.

تمام اتفاقات اخیر، به خصوص حواشی پیش از اردوی تیم ملی به علت نیامدن ویلموتس به ایران در حالی رخ می‌دهد که فدراسیون هنگام عقد قرارداد با این مربی وعده داده بود که در دوره جدید، سرمربی تیم ملی زیر نظر فدراسیون فوتبال کار می‌کند و خبری از حواشی نخواهد بود. گفته شده بود که ویلموتس، "فدراسیون محور" عمل خواهد کرد که با شرایط کنونی به نظر می‌رسد اگر فدراسیون محور نباشد، بیشتر به سود فوتبال ایران خواهد بود.

در واقع همان روز که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران برای امضای قرارداد سرمربی جدید به جای دفتر کارش در تهران، به سفارت ایران در بلژیک رفت، می‌شد حدس زد که ویلموتس، یک مربی پروازی و تقریبا همیشه غایب خواهد بود. اکنون تیم ملی بیشتر شبیه به یک پهپاد (پرنده هدایت پذیر از راه دور) است تا تیمی که عزم صعود به جام جهانی را دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала