ردپای احتمالی از زندگی موجودات فضایی پیدا شد

CC0 / Pixabay / ردپای احتمالی از زندگی موجودات فضایی پیدا شد
ردپای احتمالی از زندگی موجودات فضایی پیدا شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دانشمندان دانشگاه براون در ایالات متحده دریافتند که دهانه "جزرو" در مریخ، محل های مناسبی برای حفظ آثار زندگی موجودات فضایی می باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فیزاورگ، دانشمندان دانشگاه براون در ایالات متحده دریافتند که دهانه "جزرو" در مریخ، محل های مناسبی برای حفظ آثار زندگی موجودات فضایی می باشد.

محققان با استفاده از ماهواره شناساگر مریخ، دو ذخایر دی اکسید سیلیکون هیدراته را کشف کرده اند. این مواد معدنی در روی کره زمین به عنوان عاملی برای حفظ فسیل های میکروسکوپی و سایر آثار زندگی موجودات زنده عمل می کنند.

کارشناسان ناسا قصد دارند به عنوان بخشی از مأموریت مریخ 2020، مریخ نورد جدیدی را به این منطقه ارسال کنند. در زمان های قدیم دریاچه ای در دهانه جزرو وجود داشت که رودخانه های آن جریان داشتند. این رودخانه ها مواد موجود را از سطح مریخ به دریاچه آورده اند که احتمال وجود بقایای موجودات زنده را در صورتی که روزی در سیاره سرخ موجود بوده باشند را افزایش می دهد.

توماس زوربوخن، مدیر ارشد ماموریت‌های علمی ناسا گفت: محل فرود مریخ‌نورد "مریخ 2020" در دهانه جزرو، از لحاظ زمین‌شناسی منطقه‌ای غنی است، چرا که شکل سنگ‌های آن حاوی خاطرات 3.6 میلیارد سال گذشته است که می‌تواند به طور بالقوه سوالات مهمی را راجع به تکامل سیاره‌ای و اخترفیزیک پاسخ دهد. این دهانه حدود 49 کیلومتر قطر دارد و قبلا پر از آب بوده است. نام این دهانه از یکی از شهر‌های بوسنی و هرزگوین گرفته شده است که در زبان محلی به معنای دریاچه است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала