خواهر البغدادی دستگیر شد

© AP Photo / Militant videoبغدادی
بغدادی - اسپوتنیک ایران
Telegram
رسانه‌ها: ترکیه خواهر بزرگ البغدادی را همراه خانواده‌اش بازداشت کرد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اخبار منتشره از سوی خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس  و «رویتر» بریتانیا، یک مقام عالیرتبه ترکیه که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که ترکیه خواهر بزرگ البغدادی را همراه خانواده‌اش بازداشت کرده است.

مطابق با اطلاعات آژانس نامبرده، رسمیه عواد خواهر 65 ساله  بغدادی  شب دوشنبه در نزدیکی شهر «اعزاز» در حلب در شمال سوریه دستگیر شد. شهر اعزاز، یکی از شهرهای مرزی واقع در شمال سوریه است که در لحظه حاضر کنترل آن را نیروهای ترکیه برعهده دارند.

اسد: شواهدی بر اثبات کشته شدن بغدادی وجود ندارد - اسپوتنیک ایران
اسد: شواهدی بر اثبات کشته شدن بغدادی وجود ندارد

این مقام ترکیه‌ای  خواهر البغدادی را «معدن طلای اطلاعات» توصیف کرد و گفت:« آنچه رسمیه درباره داعش می‌داند می‌تواند به دستگیری عناصر بیشتری از این گروه به ما کمک کند».

رسمیه عواد به هنگام دستگیری خود با پنج کودک همراه بوده است. گفته می‌شود همسر و عروس خواهر بغدادی نیز دستگیر شده‌اند. بازجویی از آن‌ها آغاز شده است.تحقیقات و بازجویی از این افراد می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری پیرامون چگونگی فعالیت و سازماندهی داعش در اختیار مقامات امنیتی قرار دهد.

ابوبکر بغدادی ماه گذشته در جریان عملیات نیروهای نظامی آمریکا در یک تونل اقدام به خودکشی کرده بود. داعش با انتشار یک پیام صوتی خبر کشته شدن رهبر خود را تایید کرده و در عین حال اعلام کرده بود که از آمریکا انتقام خواهد گرفت.

فرح‌الدین آلتون، وزیر ارتباطات ترکیه دستگیری خواهر بغدادی را نشانه‌ای از عزم ترکیه در تداوم مبارزه خود علیه داعش اعلام کرده است. وی با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده که دستگیری خواهر بغدادی در عین حال حکایت از عملکرد موفقیت‌آمیز عملیات ضد تروریستی ترکیه دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала