اعزام نیروهای آمریکا به عربستان برای مقابله با ایران است

© AP Photo / Shakh Aivazovنیروهای مسلح آمریکا
نیروهای مسلح آمریکا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش آمریکا هزاران سرباز و حتی بمب‌افکن «ب-1» را به عربستان سعودی اعزام می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «نشنال اینترست»، ارتش آمریکا هزاران سرباز و حتی بمب‌افکن «ب-1» را برای مقابله با ایران به عربستان سعودی اعزام می‌کند.

پس از عقب‌نشینی نیروهای آمریکا در نزدیکی مرز سوریه وترکیه، باقیمانده نیروهای آمریکا در شمال شرق سوریه با خطر حملات روبرو شدند و مجبور شدند چند روز بعد، آن منطقه را ترک کنند. دلیل خروج نیروها این نکته اعلام شد که در خاورمیانه نیازی به حضور آنها نیست و باید به خانه برگردند.

اما پس ازمدتی، آمریکا حدود 3000 نظامی را دوباره به خاورمیانه اعزام کرد که صدها سرباز در سوریه و هزاران نفر در عربستان سعودی مستقر شدند. این اعزام دوباره در واکنش به تهدیدات ایران انجام شده است که اختلافات بین تهران و واشنگتن پس از خروج آمریکا از « برجام» شدت گرفته است.

اقدام کنونی آمریکا با مسائلی مرتبط است که به گفته آمریکا، ایران برای کشتیرانی در خلیج فارس ایجاد می‌کند، سرنگونی پهپاد آمریکایی بر فراز آبهای خلیج فارس در ماه ژوئن و حمله پهپادی و موشکی به کارخانه  پالایش نفت عربستان سعودی که به گفته آمریکا کار ایران بوده ولی شورشیان یمن مسئولیت آن را به عهده گرفتند.

پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که  تعداد نظامیان خود در عربستان سعودی را از 500 نفر به 1000 نظامی افزایش می‌دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала