هیلاری کلینتون : ترامپ، خیانتکار است

© AFP 2023 / Saul Loebهیلاری کلینتون : ترامپ، خیانتکار است
هیلاری کلینتون : ترامپ، خیانتکار است - اسپوتنیک ایران
اشتراک
هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیشین آمریکا در خصوص تصمیم کاخ سفید به منظور خروج از سوریه اعلام کرد که ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود خیانت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در توئیتر خود نوشت: "بگذارید به صراحت بگویم؛ رئیس جمهور ترامپ در برابر متحدان وفادار ما و منافع شخصی آمریکا، جانب رهبران ترکیه و روسیه را گرفته است."
هیلاری کلینتون خاطر نشان کرد: تصمیم او، خیانتی تاسف آور به کُردها و سوگند ریاست جمهوری اش است.

یک مسئول در پنتاگون روز دوشنبه خبر داد که دستوراتی از کاخ سفید درباره عقب نشینی کامل نظامیان آمریکایی از سوریه دریافت کرده است.

یک مسئول در پنتاگون به شبکه الحره خبر داد: ما دستوراتی از دولت آمریکا مبنی بر عقب نشینی کامل از سوریه طبق جدول زمانی کوتاه مدت دریافت کرده ایم.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با انتشار چند پیام در توئیتر درباره تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه نوشت و توضیح داد: انتظار می رفت که آمریکا برای ۳۰ روز در سوریه باشد اما این مربوط به خیلی سال قبل بود. ما در آنجا ماندیم و در جنگی که پایانی نداشت پیش رفتیم. زمانیکه من وارد واشنگتن شدم، داعش در این منطقه حکومت می کرد. ما سریعا خلافت داعش را بطور صد در صد شکست دادیم که این شکست شامل به اسارت گرفتن هزاران نفر از اعضای داعش بود که اغلب آنها اروپایی بودند. اما اروپا خواستار بازگشت آنها نیست. آنها می گویند آمریکا نیروهای داعش را نگه دارد! من می گویم نه، ما برای شما کار بزرگی انجام دادیم و اکنون شما می گوئید آنها را در زندان های آمریکا با هزینه های بسیار زیاد نگه دارید. آنها برای شما هستند تا محاکمه شوند. آما آنها (اروپائی ها) می گویند نه. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала