ترکیه به خرید نفت و گاز از ایران ادامه می دهد

© REUTERS / Presidential Palace/Yasin Bulbulترکیه به خرید نفت و گاز از ایران ادامه می دهد
ترکیه به خرید نفت و گاز از ایران ادامه می دهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد با وجود تحریم های آمریکا آنکارا قصد ندارد از خریداری نفت و گاز ایران دست بردارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ملیت، اردوغان این مطلب را در داخل هواپیمای در حال بازگشت از آمریکا به خبرنگاران گفته و خاطرنشان کرد:" ما نمی توانیم روابط اقتصادی خود با ایران در زمینه خریداری نفت و گاز را قطع کنیم...نفت را شرکت های خصوصی ما می خریدند اما آنها اکنون به دلیل تهدید آمریکا از ایران نفت نمی خرند اما ما به روابط خود با ایران در این زمینه و بسیاری از زمینه های دیگر ادامه خواهیم داد".

اردوغان افزود روسای جمهور ترکیه و ایران هدف افزایش حجم مبادله کالا بین دو کشور از 7.5 میلیارد دلار فعلی به 30 میلیارد دلار و ضمنا افزایش استفاده از پول های ملی را مطرح کرده اند.

هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران از جمله تحریم های نفتی احیا و تشدید شدند.  آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کرده و از جمله نفت ایران را خریداری نکنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала