انتخاب مشاور جدید امنیتی ترامپ برای مذاکره غیر علنی با ایران

© AFP 2022 / TT News Agency / Fredrik Perssonانتخاب مشاور جدید امنیتی ترامپ برای مذاکره غیر علنی با ایران
انتخاب مشاور جدید امنیتی ترامپ برای مذاکره غیر علنی با ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رابرت اُ براین را که فرستاده ویژه رئیس جمهور در امور گروگان ها در وزارت امور خارجه بود به عنوان مشاور امور ملی خود به خاطر تخصص وی در مذاکرات سری و غیر علنی برگزید، زمان دیپلماسی سایه ای آمریکا فرا رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، باریس مژویف تحلیل گر سیاسی و استاد دانشکده فلسفه دانشگاه دولتی مسکو در این خصوص توضیح داد.

 پیشتر ترامپ گفته بود که اُبراین را به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور ملی منسوب می کند.

به عقیده این، برای آمریکا زمان «دیپلماسی نه برای چشم» فرا رسیده است. وی افزود: « اکنون دیپلماسی سایه ای اهمیت بیشتری خواهد داشت ، دیپلماسی که جنبه ی غیر علنی دارد. آمریکا مذاکرات را نه با طالبان، نه با ایران انجام داده و هربار آنها با تحریکاتی منحل شدند. انتساب اُبراین به این امر مرتبط است که گفتگوهایی در جهات مهم سیاست خارجی ، یعنی آن جنبه هایی که مذاکرات علنی غیر ممکن است، انجام خواهد شد یعنی ایران ، نمایندگان طالبان، سوریه، کره شمالی و رهبریت ونزوئلا. با روسیه نیز ممکن است توافقاتی صورت گیرد که هیچ کس نمی خواهد آنها را علنی کند.»

آمریکا با فراغ بال اُبراین را برای مقام مشاور امور امنیتی برگزید چرا که او فردی ناشناس است. ترامپ می داند که آمریکا برای برخی مذاکرات باید از جریان اطلاعات و علنی شدن آنها بپرهیزد. به احتمال زیاد اُبراین نماینده گروه هایی که با واقعیت گراها مرتبط اند. کسی که مانند مشاور سابق جان بولتون ایدئولوژی گوشخراش ندارد و نویسنده کتاب هایی درخشان نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала