ریابکوف: امکان دارد روسیه پاسخ نامتقارن به اقدامات ناتو بدهد

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy /  مراجعه به بانک تصاویر ریابکوف: امکان دارد روسیه پاسخ نامتقارن به اقدامات ناتو بدهد
ریابکوف: امکان دارد روسیه پاسخ نامتقارن به اقدامات ناتو بدهد - اسپوتنیک ایران
Telegram

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت كه مسكو آماده پاسخ نامتقارن به آمریکا و ناتو است در صورتی که آنها موشک های جدید با برد متوسط و کوتاه را مستقر کنند.

ریابکوف گفت: "باید ایالات متحده و سایر كشورهای ناتو از تصویب مهلت قانونی یك طرفه برای استقرار تسلیحات جدید موشکی با برد متوسط ​​و کوتاه، كه به سرعت توسط آمریکایی ها پس از اتمام پیمان منع سلاح های هسته ای میان برد ایجاد می شود، خبر دهند."

وی در صحبتی با یکی از کانال های تلویزیونی روسیه یادآوری کرد که لزوم چنین مهلت قانونی توسط رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین اعلام شده است.

ریابکوف افزود: "ما منتظر پاسخ از طرف آنها هستیم و اگر منتظر نمانیم، و چنین تجهیزاتی در آن مناطق یا مناطق خاصی از جهان ظاهر شود، ما مجبور خواهیم شد که پاسخ آینه ای و متقابل و یا شاید نامتقارن بدهیم."

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала