طرح حذف یارانه بیش یک میلیون خانوار در ایران

© Sputnik / SHAطرح حذف یارانه بیش یک میلیون خانوار در ایران
طرح حذف یارانه بیش یک میلیون خانوار در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران از طرح حذف یارانه بیش از یک میلیون خانوار در ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، هادی قوامی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر حذف چند دهک از یارانه‌بگیران، گفت: مطالعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حذف یک میلیون و 400 هزار خانوار از دریافت یارانه بسیار ضعیف است چراکه در پی این تصمیم 50 هزار از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی حذف خواهند شد.

تخلف دولت ایران در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان - اسپوتنیک ایران
تخلف دولت ایران در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مطالعه وزارت کار در این رابطه باید اصلاح شود چراکه چالش‌هایی را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: بر مبنای شیوه مطالعاتی وزارت کار در هر استان چندین هزار نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند اما این شیوه نمی تواند به نتیجه درستی رسد و رافع مشکل نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت باید ثروت افراد را از میزان درآمدشان مجزا کرده و با راستی‌آزمایی اقدام به قطع یارانه‌ها کند، افزود: به عنوان مثال گاهی فردی حقوق پایین اما املاک متعددی دارد و در مقابل ممکن است فردی دیگر با حقوقی نسبتا بالا حتی صاحب یک آپارتمان کوچک نیز نباشد.

به گفته قوامی مجلس با حذف فله‌ای یارانه یارانه‌بگیران مخالف است و طبق قانون باید یارانه دهک‌های بالای جامعه با شرایط اقتصادی مساعد، حذف شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران گفت: امروزه تنها افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیاز به یارانه ندارند بلکه چندین میلیون از جمعیت بدون حمایت هیچ نهادی مستحق دریافت یارانه هستند و حتی در تامین نان شب خود وا مانده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала