نظر یک کارشناس ایرانی درباره سیاست آمریکا پس از برکناری بولتون

© Sputnik / Grigoriy Sisoev /  مراجعه به بانک تصاویر نظر یک کارشناس ایرانی درباره سیاست آمریکا پس از برکناری بولتون
نظر یک کارشناس ایرانی درباره سیاست آمریکا پس از برکناری بولتون  - اسپوتنیک ایران
اشتراک
بهرام امیراحمدیان ، کارشناس ایرانی مسائل اوراسیا معتقد است پس از برکناری جان بولتون از سمت مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری آمریکا تحولات زیادی در سیاست واشنگتن نسبت به تهران رخ نخواهد داد.

بهرام امیراحمدیان در مصاحبه با اسپوتنیک  اظهار داشت به نظر وی سیاست خارجی آمریکا نه توسط یک نفر بلکه توسط تیمی از سیاستمداران و کارشناسان تدوین می شود و تغییر یکی از کارگزاران هر چند تاثیر گذار است، به وقوع تحولات زیادی در این سیاست منجر نخواهد شد .

کارشناس ایرانی ابراز عقیده کرد : درنهایت سیاست ایالات متحده نسبت به ایران دچار تغییرات شدید نخواهد شد و آقای ترامپ به سیاست سابق خود مبتنی بر اعمال تحریم های اقتصادی از جانب خود و متحدانش ادامه خواهد داد تا بقول خود بتواند ایران را به پشت ومیز مذاکرات بنشاند اما این یک  روند طولانی خواهد بود چون ایران دارای امکانات لازم هم در زمنیه صنعت، هم در زمینه کشاورزی و هم در مسئله فروش نفت برای ادامه زندگی تمام و کمال در شرایط تحریم ها می باشد.

به اعتقاد آقای بهرام امیراحمدیان حتی اگر شخصیت تندروتر از بولتون جانشین وی شود، تغییرات اندکی در سیاست آمریکا رخ داده و این این کشور در مقابل ایران انعطاف نشان نخواهد داد و تهران نیز کمافی السابق از تز "نه مذاکره می کنیم و نه جنگ می کنیم" در مقابل واشنگتن پیروی خواهد کرد.

کارشناس ایرانی در عین حال خاطرنشان کرد ایران برای آمریکا راستای اولویت دار نیست چون برای واشنگتن دو رقیب دیگر وجود دارد: از نقطه نظر اقتصادی چین و از نقطه نظر نظامی روسیه.

 گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در تاریخ 10 سپتامبر در صفحه خود در توییتر اعلام نمود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار نموده است. ترامپ، به آقای بولتون اعلام نمود که دیگر نیازی به حضور او در کاخ سفید آمریکا نیست. رئیس جمهور آمریکا، علت اخراج جان بولتون را اختلاف نظر شدید با وی دانست.  ترامپ در توییتر درباره اخراج بولتون نوشت: "من با بسیاری از پیشنهادات وی مانند دیگر افراد در دولت مخالف بودم و از جان خواستم استعفا دهد ، كه وی امروز صبح  این کار را انجام داد. از سوی دیگر، جان بولتون اعلام نموده است که خود وی شخصا استغفای خود را تقدیم نموده است. به عقیده برخی کارشناساسان، اختلاف بر سر موضوع ایران و در نهایت افغانستان علت این برکناری می باشد. در حال حاضر، این سمت به طور موقت به چارلی کوپرمن واگذار می‌شود. کوپرمن پیش‌ از این به عنوان معاون جان بولتون مشغول به کار بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала